Hakkımızda

CoinTürk, Bitcoin ve diğer tüm kripto paraların altında yatan muhteşem teknoloji sayesinde, geleceğin dünyasında internet kadar önemli bir yer tutacağına inanan bir grup teknoloji meraklısı tarafından Av. Onur ATAM koordinatörlüğünde, 2014 yılı Mart ayında yayın hayatına başlamıştır. Her biri kendi alanında başarılarını kanıtlamış ekibimiz, her geçen gün büyüyerek gelişen kripto para dünyasının tanıtımı konusunda Türkiye’deki sayılı uzmanlarından olmayı hedeflemektedir. 2017 yılı itibarıyla faaliyetlerini Blockchain Bilişim Teknolojileri Yat. Dan. ve Tic. A.Ş. çatısı altında yürütmeye başlamıştır.

Amaçlarımız / Hedeflerimiz

 • Kripto para eko sisteminin Türkiye’de tam olarak anlaşılmasını ve gelişmesini sağlayacak yenilikçi ve somut adımları ilk atan ekip olmak.
 • Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında merak edilen tüm soruları doğru ve tarafsız bilgiler vererek yanıtlamak.
 • Türkiye’de Bitcoin ve diğer kripto paraların ekonomik olarak kullanılır hale gelmesi için gerekli olan tüm girişimlerde bulunmak, tüm platformlarda bu yeni eko sistemi anlatmak ve geliştirmek.
 • Bu sistemi benimseyen ve gelişmesine katkıda bulunabilecek herkesi bir çatı altında toplayarak yeni projeler oluşturmak, bu projeleri tanıtmak, desteklemek.
 • Dünya’da olan biten tüm gelişmeleri takip ederek, Türkiye’deki kripto para meraklılarının dünyanın her yerindeki gelişmelerden haberdar olmasını sağlamak.
 • Kripto paralar ile internet üzerinden alışveriş olanaklarını arttıracak yeni projeler üretmek.
 • Sosyal Sorumluluk projeleri oluşturarak Bitcoin ve Kripto paraların yardım ve bağış aracı olarak kullanılmasının Türkiye’de yaygınlaştırmak.
 • Kripto paranın bir yatırım aracı olarak görülmesini sağlayacak ortak çalışmalar yürütmek.
 • Her yeni günde bu hedefleri gerçekleştirerek yerine yenilerini eklemek.


Künye

İmtiyaz Sahibi / Grantee

Blockchain Bilişim Teknolojileri Fin. Dan. ve Tic. A.Ş.

Adına

Onur ATAM

E-posta: iletisim@coin-turk.com

Genel Yayın Yönetmeni / Editor in Chief

Levent KURT

E-posta: leventkurt@coin-turk.com

Editörler / Editors
Güvenç KOÇKAYA – Fİnans Editörü
E-posta: guvenckockaya@coin-turk.com
Sevinç KOÇKAYA – Haber Editörü
E-posta: sevinckockaya@coin-turk.com
Serhat ANT -Teknoloji Editörü
E-posta: serhatant@coin-turk.com
Reklam ve Pazarlama Yöneticisi / Advertisement & Marketing Manager

Berk GÜRMAN

E-posta: berkgurman@coin-turk.com

Redaksiyon ve Düzenleme / Redaction & Coordination

Mehmet ÇELİK

E-posta: mehmetcelik@coin-turk.com

Hukuk Danışmanı / Jurisconsult

Av. Onur ATAM

E-posta: onuratam@coin-turk.com

Adres Bilgileri / Address Information

Adres: Hacet Mh. Büyükhasbahçe Cd. 45/5, Alanya, Antalya, Türkiye

E-posta: iletisim@coin-turk.com – bilgi@coin-turk.com

Domain ve Hosting Servisleri / Domain & Hosting Services

Domain: İhs Telekom

Hosting: Netİnternet

Sitede yayımlanan Köşe Yazıları ve Yorumların sorumluluğu yazarlarına aittir. Coin-turk.com yazıların sorumluluğunu almaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır.

http://coin-turk.com/  harici linklerin sorumluluğu alınmaz.

CoinTürk Kullanıcı ve Gizlilik Sözleşmesi

CoinTürk Kullanıcı ve Gizlilik Sözleşmesi (Bundan sonra kısaca “Sözleşme” olarak anılacaktır),

CoinTürk Web Portal (Bundan sonra kısaca “CoinTürk” olarak anılacaktır.) ile

Blockchain Bilişim Teknolojileri Fin. Dan. ve Tic. A.Ş. ‘ne ait http://www.coin-turk.com’a (Bundan sonra kısaca “Coin-turk.com” olarak anılacaktır)

üye olacak ya da Coin-turk.com’u ziyaret edecek internet kullanıcıları (Bundan sonra kısaca “Kullanıcı” olarak anılacaktır.)

arasında akdedilmiştir.

 1. Coin-turk.com, üyelerine e-günlük (blog), haber paylaşımı, yorum, sohbet, mesajlaşma ve tartışma yapabilecekleri ortam sağlayan bir sosyal ağ servisidir.
 2. Kullanıcı, Coin-turk.com ’a üye olarak veya Coin-turk.com’u ziyaret ederek bu Sözleşme’yi kabul etmiş sayılmaktadır.
 3. Kullanıcı, Coin-turk.com ’u ziyaret ederken bu Sözleşme’ye, CoinTürk tarafından yayınlanan ve yayınlanacak olan diğer her türlü kullanım koşuluna ve Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına uygun davranmayı taahhüt etmiş sayılmaktadır. Aksi halde; tüm hukuki ve cezai sorumluluk Kullanıcı’ya ait olacaktır.
 4. Kullanıcı’nın Coin-turk.com’a içerik ekleyebilmesi, içeriklere yorum yapabilmesi, diğer üyeleri takip edebilmesi, belli içerikleri favorilere ekleyebilmesi, diğer üyelerle mesajlaşabilmesi için Ana sayfada bulunan “Giriş Yap” bağlantısındaki “CoinTürk Üyesi Olmak İçin Tıklayın”a tıklamak suretiyle; e-posta adresi, kullanıcı adı, ad, soyadı, şifre ve talep edilecek diğer verileri girerek ya da Facebook hesabı ile giriş yaparak Coin-turk.com’a üye olması gerekmekte olup; içerik okumak, içerik paylaşmak, içeriklere emoji ile tepki vermek, içeriklere facebook hesabı ile yorum yapmak hizmetlerinden ise üyelik hesabı açılması gerekmeksizin yararlanılabilir.
 5. Üyelik hesabında hukuka aykırılık unsuru taşıyan hiçbir veri yer almamalıdır. Başkası gibi davranarak, izin almaksızın herhangi bir bireye ait bir isim kullanarak ya da insanları kışkırtacak saldırgan bir kullanıcı adı oluşturulamaz.
 6. Kullanıcı, üyelik hesabı için doğru ve eksiksiz bir biçimde bilgi sağlama ve bu bilgileri sürekli güncel tutmakla yükümlüdür.
 7. Kullanıcı, Coin-turk.com’a Facebook hesabı ile üye oluyorsa, CoinTürk ‘ün Facebook profilinde yer alan ve facebook tarafından üye olunurken kullanıcıya iletilen bilgilere Coin-turk.com ’un sağladığı hizmetler doğrultusunda erişim sağlama imkanı tanımış sayılmaktadır. Kullanıcı, Facebook hesabında yer alan gizlilik ayarlarında hangi bilgilerinin CoinTürk tarafından erişilebilir olacağını ayarlayabilir.
 8. Kullanıcı, CoinTürk ’ün dilediği zaman üyelerini herhangi bir sebeple ödüllendirebileceği gibi tek taraflı olarak üyeliğine son verebileceğini, üyelik hesabını geçici ya da kalıcı olarak kapatabileceğini, üyelik hesabındaki bilgileri silebileceğini, böyle bir durumda CoinTürk ’ten hiçbir talepte bulunamayacağını gayrikabili rücu biçimde kabul etmiştir.
 9. , üyeler tarafından 1 (bir) yıl boyunca işletilmeyen, 1 (bir) yıl boyunca Coin-turk.com ’a yazılı veya görsel giriş yapılmayan veya güncellenmeyen, üyelik hesaplarını silebilir.
 10. Coin-turk.com alan adı ile üyelerin hesapları da dâhil olmak üzere alt alan adlarına ilişkin tüm haklar CoinTürk ’e aittir. Üyelerin, üyelik hesaplarının bulunduğu alt alan adları üzerinde hiçbir hakkı bulunmamaktadır. Silinen üyelik hesaplarının-sitelerin alt alan adları farklı üyelerce kullanılabilir.
 11. Coin-turk.com ‘da herkese açık alanlara ya da özel mesaj alanlarına üyeleri rahatsız eden, tehdit, taciz ve hakaret içeren mesajlar atmak, içerikler yüklemek yasaktır. Bu yasağa aykırı şekilde davranan üyeler, durumları incelendikten sonra CoinTürk tarafından üyelikten çıkarılabilecektir.
 12. Coin-turk.com’da yer alan bilgi, veri, yazı, fotoğraf, video, ses klibi, yorumlar, makaleler, yazılımlar, kodlar, grafikler kısaca “içerik” olarak anılacak olup; bu içerikler, Coin-turk.com’a üyeler tarafından girileceği gibi Coin-turk.com editörleri tarafından da girilebilecektir.
 13. Coin-turk.com ’a yüklenen içerikler doğru ve güncel olmalıdır. Kullanıcı tarafından Coin-turk.com ’a eklenen, yüklenen, yaratılan her türlü içerik ister gizli paylaşılmış, ister tüm kullanıcılara açık paylaşılmış olsun, bu içeriklerin doğruluğu, güncelliği ve yürürlükteki mevzuata uygun olup olmadığı tamamen Kullanıcı’nın sorumluluğundadır.
 14. CoinTürk, herhangi bir içeriği, herhangi bir zamanda içeriği yükleyen Kullanıcı’ya haber vermeksizin ve herhangi bir sebep göstermeksizin kendi takdiri doğrultusunda kaldırma düzenleme, değiştirme, engelleme hakkına sahiptir. Kullanıcı tarafından sağlanan içeriklerden Coin-turk.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. CoinTürk, ilkelerine ve hukuka aykırı olan içerikleri-sayfaları yayından kaldırma hakkına sahip olup; böyle bir durumda Kullanıcı, CoinTürk’ ten hiçbir talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu biçimde kabul etmiştir.
 15. CoinTürk, Kullanıcı ’dan gelen içeriği, e-postayı ya da sayfalarında bulunan herhangi bir iletiyi neden göstermeden reddetme, geciktirme, geç yayına alma veya yayınlamama hakkına sahiptir.
 16. Coin-turk.com ’da sunulan hizmetleri kullanmak dışında, Coin-turk.com ’da yer alan içerikleri başka amaçlar için kullanmak, taklit etmek, değiştirmek, dağıtımını yapmak veya depolamak yasaktır. Kullanıcı, Coin-turk.com ’da yer alan içerikleri satamaz, reklam gibi amaçlar doğrultusunda istismar edemez ve üçüncü kişilerin hakkını zedeleyecek şekilde kullanamaz.
 17. Coin-turk.com ‘da yayınlanan hiçbir içeriğin üçüncü kişiler tarafından yayın hakkı içerik sahibinden izin alınmadan hiçbir mecrada hiçbir şekilde kullanılamaz, yayınlanamaz.
 18. Kullanıcı, Coin-turk.com ‘a gireceği içeriklerde 3. kişilerin kişilik haklarına zarar verecek, karalayıcı, aldatıcı unsurlar, pornografik, ahlaka aykırı fotoğraflar, hakaret, şiddet, ırkçılık, ayrımcılık ve yasadışılık unsuru bulunmayacağını taahhüt etmiştir.
 19. Kullanıcı, CoinTürk tarafından talep edilmeden ve/veya CoinTürk ’ten yazılı onay almaksızın ve/veya CoinTürk ile herhangi bir anlaşma sağlamaksızın Coin-turk.com ’da reklam oluşturamaz, örtülü reklam niteliğinde olabilecek içerikler ile spam içerikler yükleyemez. (Coin-turk.com hizmetleri, ticari amaçlarla kullanılmak isteniyorsa lütfen Coin-turk.com ile iletişim kurunuz.)
 20. CoinTürk, Coin-turk.com ’un belli alanlarını veya kategorilerini, Coin-turk.com ’da kullanılan bazı hizmetleri ücretli hale getirebilir ve bu ücretleri tek taraflı olarak belirleyebilir.
 21. Coin-turk.com ’a üye olanlar, üyelikleri sona erse dahi üyelik hesabı ile gerçekleştirdikleri tüm eylemlerden, yükledikleri tüm içeriklerden, üyelik hesabı ile ilgili her türlü içerik ve eylemden yalnızca kendileri sorumludur.
 22. CoinTürk, üyelik hesaplarının güvenliği için azami dikkat gösterecektir. Ancak üyelik hesabında kayıtlı bilgiler ve hesap şifresinin güvenliği Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, üyelik hesabına ilişkin bilgileri hiçbir zaman 3. kişilerle paylaşmamalıdır. Üyelik hesabında Kullanıcı’nın kontrolü dışında bir durum oluşması durumda derhal CoinTürk ile irtibata geçilmelidir. Kullanıcı’nın üyelik hesabı şifresinin 3. kişiler tarafından ele geçirilmesi ve 3. kişiler tarafından hukuka aykırı içerik sağlanması dâhil olmak üzere her türlü kötü niyetli kullanım, Kullanıcı’nın sorumluluğunda olup; kötü niyetli kullanımdan kaynaklanan her türlü hukuki ve cezai yükümlülük Kullanıcı’ya aittir.
 23. Kullanıcı, diğer kullanıcı ve üyelerin Coin-turk.com’u kullanmasını engelleyecek ya da zorlaştıracak veya veri tabanlarını ya da sunucuları bozacak veya işlemez hale getirecek eylemlerde bulunamaz, herhangi bir yazılım, donanım veya iletişim unsuruna zarar veremez, virüs içeren yazılım veya başka bir bilgisayar kodu, dosya oluşturamaz, yetkisi olmayan herhangi bir sisteme, dataya, şifreye ulaşmaya çalışamaz, direkt veya dolaylı olarak, verilen hizmetlerdeki algoritmaları ve kodları deşifre edecek, işlevlerini bozacak davranışlarda bulunamaz, içerikleri değiştiremez, dönüştüremez, çeviremez, alıntı göstermeksizin başka sitelerde yayınlayamaz, kanunen yasak bilgiler içeren mesajlar, zincir posta, yazılım virüsü gibi 3. kişilere zarar verebilecek içerikleri dağıtamaz, diğer kullanıcıların bilgisayarındaki bilgilere ya da yazılıma zarar verecek program ve/veya bilgiler gönderemez, bunun gibi hukuka aykırı ve CoinTürk ile Coin-turk.com’a zarar verecek davranışlarda bulunamaz. Aksi halde; CoinTürk tarafından tüm hukuki ve cezai işlemleri başlatma ve taleplerde bulunma hakkı saklıdır.
 24. CoinTürk, Kullanıcı’nın bu Sözleşme’ye aykırı davranması, Coin-turk.com ’u kullanırken ya da Coin-turk.com ’a üye olurken verdiği bilgilerin hatalı veya gerçeğe aykırı olması, Coin-turk.com ’da verilen hizmetleri kötü niyetli şekilde kullanması veya CoinTürk ’ün gerekli görmesi halinde Coin-turk.com’u kullanmasını engelleyebilir veya üyeliğini gerekçe göstermeksizin sona erdirebilir. Bu durumlarda CoinTürk ’ün ayrıca hukuki yollara başvurma hakkı saklıdır.
 25. Fotoğraf, tarif, metot, kod, program, işleyiş tasarım, logo, resim, yazı dahil olmak üzere Coin-turk.com ’da yer alan tüm içerikler ile CoinTürk markası ve Coin-turk.com alan adı, alt alan adları ve tüm sayfalara ilişkin tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları CoinTürk ’e aittir veya CoinTürk tarafından bunların kullanımına ilişkin olarak hak sahiplerinden kanunlara uygun şekilde lisans alınmıştır. Bu sebeple; söz konusu içerikler CoinTürk ’ten izin alınmaksızın hiçbir surette kullanılamaz, yayınlanamaz, işlenemez, çoğaltılamaz, yayılamaz, temsil suretiyle faydalanılamaz, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletilemez. Aksi halde; CoinTürk tarafından tüm hukuki ve cezai işlemleri başlatma ve taleplerde bulunma hakkı saklıdır.
 26. Tüm mali hakları CoinTürk ’e ait olduğu belirtilen içerikler ile tüm fotoğraf, tarif, metot, kod, program, işleyiş ve görsellere ilişkin şahsi kullanımın dışında, kopyalama, işleme ve internet başta olmak üzere radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya dijital iletim de dâhil, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla her türlü araçla içeriği yayınlanamaz.
 27. Coin-turk.com ’da yer alan içeriğin alıntılanması, makul sınırlarda kalmak ve kaynak gösterme ve ilgili içeriğe ilişkin sitemize bağlantı vermek kaydıyla mümkündür. Makul sınır, eserin veya sair içeriğin basit bir özetinden ibaret olup, içeriğe vakıf olunması için Coin-turk.com ’un ziyaret edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırmayacak düzeyde olmalıdır. Her durumda, Coin-turk.com ’da yer alan içeriklerden herhangi birinin tamamının alıntılanması CoinTürk ’nun yazılı izni olmadıkça, yukarıdaki şartlara uyulsa dahi mümkün değildir. Konuya ilişkin Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri saklıdır.
 28. Kullanıcı, Coin-turk.com ’da yayınlanmak üzere sunduğu her türlü içeriğe ilişkin olarak, içeriğe ilişkin işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakları dahil olmak üzere tüm telif haklarını Coin-turk.com’a yer, süre ve mecra ile sınırlı olmaksızın geri dönülmez olarak devretmekte, bedelsiz olarak tam lisans hakkı vermektedir. Bu sebeple; Kullanıcı, söz konusu içeriği ancak bu Sözleşme’nin 28. maddesinde belirtilen şartlara uygun şekilde kullanabilecektir. Bu şartlar dışında söz konusu içeriğin kullanımı CoinTürk ’ün yazılı onayına tabidir.
 29. Kullanıcı’nın yayın hakkına sahip olmadığı içerik bakımından, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndaki usule uygun ve atıfta bulunmak şartıyla içerik sağlaması gerekmekte olup; aksi halde Kullanıcı Coin-turk.com ’un uğradığı ve uğrayabileceği doğrudan ve dolaylı, maddi ve manevi tüm zararını tazmin etmekle yükümlüdür.
 30. CoinTürk, Coin-turk.com ’un virüs ve sair zararlı içerik barındırmaması için azami gayret sarf etmekle birlikte Kullanıcı’nın teknik sorunlar yaşaması veya diğer nedenlerle bilgisayarına virüs geçmesi veya herhangi bir zarara uğraması halinde uğranacak zararlardan (bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla Kullanıcı’nın bilgisayarı veya programlarının hasar görmesinden) dolayı CoinTürk ’ün sorumluluğu bulunmamakta olup; bu sebeple CoinTürk ’ten hiçbir talepte bulunulamaz. Kullanıcı, anılan zararlara uğramamak için gerekli önlemleri almakla yükümlüdür.
 31. CoinTürk, Coin-turk.com ’un hizmetlerinin yapısını Kullanıcı’ya önceden bildirim yapmaksızın dilediği zaman değiştirebilir ve/veya hizmetleri veya bazı özelliklerini geçici veya kalıcı olarak sonlandırabilir.
 32. CoinTürk, Coin-turk.com ’da yer alan içerik, hizmet, imkân ve sair unsurların yayınının devamlılık arz etmesine önem göstermekle birlikte yayının ve/veya Coin-turk.com üzerinden sunulan hizmetlerin kesintisiz olacağına dair garanti vermemektedir. Böyle bir durumda CoinTürk ’ün sorumluluğu bulunmamaktadır.
 33. CoinTürk ‘ün hizmet aldığı 3. kişi veya kuruluşların kusurundan dolayı yaşanabilecek herhangi bir veri kaybı durumunda, CoinTürk ‘ün sorumluluğu bulunmamakta olup; kaybolan bilgi ve verilerin yeniden girilmesi sorumluluğu Kullanıcı’ya aittir. Bu sebeple; Kullanıcı’nın verilerini korumak üzere kendi önlemlerini alması önerilmektedir.
 34. Kullanıcı’nın CoinTürk ’e verdiği bilgilerin bazıları zorunlu olarak verilen (e-posta adresleri, IP bilgileri gibi) bilgiler, bazıları da Kullanıcı’nın tercihine bağlı olarak CoinTürk ’e verdiği veya CoinTürk ’ün erişimine onay verdiği bilgilerdir. CoinTürk, kullanıcılarına daha iyi hizmet sunabilmek için bu bilgileri dilediği sürece, bilgiler tarafınızdan silinse dahi saklayabilir. Ancak CoinTürk, IP bilgilerini yasal süresinden sonra saklamayacaktır.
 35. CoinTürk, Kullanıcı’nın bilgilerini saklama konusunda azami özeni göstermekle beraber CoinTürk tarafından saklanan Kullanıcı verilerinin yer aldığı sisteme izinsiz girilmesi, sistemin işleyişinin bozulması veya değiştirilmesi suretiyle bilgilerinizin elde edilmesi, değiştirilmesi veya silinmesi halinde CoinTürk ‘ün sorumluluğu bulunmamaktadır. Kullanıcı, Coin-turk.com ’u her ziyaret ettiğinde, IP adresi, işletim sistemi, kullandığı tarayıcı (Explorer, Chrome vs.), bağlantı zamanı, süre bilgileri ve benzeri bilgiler otomatik olarak kaydedilmekte olup; Kullanıcı’nın izni gerekmeksizin elde edilen bu bilgilerin 3. kişilerle paylaşılmamak kaydıyla CoinTürk tarafından kişisel bilgilerinizle ilişkilendirilerek veya anonim olarak kullanılması mümkündür.
 36. CoinTürk, resmi mercilerden usulüne uygun talep gelmesi halinde Kullanıcı bilgilerini ilgili mercilere iletecektir.
 37. Kullanıcı, Coin-turk.com ’u ziyaret ettiği süre boyunca CoinTürk, “cookie” olarak da adlandırılan çerezlerin veya site kullanım verilerini analiz etme amaçlı javascript kodları veya benzer iz sürme verileri bilgisayarınıza yerleştirilebilir. Çerezler basit metin dosyalarından ibaret olup, kimlik ve sair özel bilgiler içermez, bu nevi kişisel bilgi içermemekle beraber oturum bilgileri ve benzeri veriler saklanır ve Kullanıcı ’yı tekrar tanımak için kullanılabilir.
 38. CoinTürk, zaman zaman Coin-turk.com ’a, tanıtım postalarına veya reklamlarına 3. kişilere ait internet sitelerine ilişkin bilgi ve linkleri dahil edebilir. Kullanıcı’nın bu linklere tıklayarak diğer internet sitelerine girmesi halinde söz konusu siteler ya da bu sitelerin uygulamaları CoinTürk ’ün kontrolü altında olmadığı gibi bu Sözleşme, erişebilen bu diğer siteler bakımından geçerli değildir. Bu siteler ile sitelerin uygulamalarında yer alan bilgilerin doğruluğuna ilişkin olarak CoinTürk ’ün hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu sitelerde yer alan bilgilerin doğruluğuna, bilgi kullanımına, gizlilik ilkelerine ve içeriğine ilişkin olarak CoinTürk ’ün hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 39. Kullanıcı, Coin-turk.com ’daki yenilikler ve sair konulardaki reklam ile duyurulardan haberdar olmak istiyorsa Coin-turk.com’un e-posta gönderim listesine kayıt olabilir. Kullanıcı’nın e-posta gönderim listesinden çıkması için ayarlar menüsünden gerekli ayarları yapması yeterlidir.
 40. Bu Sözleşme’nin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde Türk Hukuku uygulanacak olup; Alanya Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.
 41. Taraflar, bu Sözleşme’ den doğabilecek ihtilaflarda, CoinTürk ’ün defter ve kayıtları ile bilgisayar kayıtlarının (e-posta yazışmaları, internet trafik bilgisi ve erişim kayıtları[log] ve benzeri) 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin Delil Sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt ederler.
 42. Tarafların birbirlerine gönderecekleri bildirimler, Kullanıcı’nın Coin-turk.com’a bildirdiği adres ve/veya e-posta adresi ile CoinTürk ’ün bu Sözleşme’de belirtmiş olduğu adres ve/veya e-posta adresine gönderilecektir. Kullanıcı’nın Coin-turk.com’a bildirdiği adres ve/veya e-posta adresinde bir değişiklik olması halinde, yeni adres ve/veya e-posta adresini CoinTürk ’e yazılı olarak bildirecektir. CoinTürk ’ün adres ve/veya e-posta adresinde bir değişiklik olması halinde ilgili değişiklik bu Sözleşme’ye aktarılacaktır. Aksi takdirde; Kullanıcı’nın CoinTürk’e bildirdiği adres ile e-posta adreslerine ve CoinTürk ’ün bu Sözleşme’de yer alan adres ile e-posta adreslerine yapılacak tebligatlar, geçerli tebligatın tüm hukuki sonuçlarını doğuracaktır.
 43. Bu Sözleşme’nin herhangi bir maddesinin geçersiz ya da uygulanamaz hale gelmesi, Sözleşme’nin diğer maddelerini geçersiz kılmayacaktır.
 44. Tarafların bu Sözleşme’den kaynaklanan haklarını kısmen veya tamamen kullanmamaları veya bunlara aykırı hareket etmeleri, hiçbir suretle bu haklardan feragat ettikleri anlamına gelmeyecektir.
 45. Bu Sözleşme, Coin-turk.com’a yeni özellikler eklendikçe veya Coin-turk.com Kullanıcılarından yeni öneriler geldikçe yeniden, önceden Kullanıcılara herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın düzenlenebilir ve güncellenebilir. Bu nedenle, Kullanıcı’nın Coin-turk.com’u her ziyaret edişinde bu Sözleşme’yi yeniden gözden geçirmesi önerilmektedir.

Bu belge, en son 10 Nisan 2017 tarihinde güncellenmiştir.

Adres: Hacet Mh. Büyükhasbahçe Cd. 45/5, Alanya/Antalya
E-posta: iletisim@coin-turk.com

Tebligat Adresleri Kullanıcı’nın Coin-turk.com’a bildirdiği adres, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adres kabul edilir. Taraflar, mevcut adreslerindeki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski adreslere yapılacak bildirimlerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler. İşbu sözleşme nedeniyle Coin-turk.com’un kullanıcının kayıtlı e-posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirim aynen geçerli olup, e-postanın Coin-turk.com tarafından yollanmasından 2 (iki) gün sonra Kullanıcı’ya ulaştığı kabul edilecektir. Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

 

E-posta: iletisim@coin-turk.com


Üye / Topluluk Kuralları

 • Kullanıcıların birbirlerine ve diğer okuyuculara karşı saygılı olması beklenmektedir.
 • Üyelerin birbirlerine yaptığı ırkçı, cinsiyetçi, homofobik ve küfürlü yorumlara müsamaha gösterilmeyecektir. Böyle bir durumda yorumlara müdahale edilecektir.
 • Kullanıcılar tarafından gelen, insanların dini inancına, ırkına, etnik kökenine, yaşına, sosyal durumuna, siyasi görüşüne, cinsel yönelimine, fiziksel durumuna göre kişilere veya belirli gruplara karşı nefrete teşvik edici, şiddet içeren, aşağılayıcı içerik ve yorumları yayınlamama hakkını CoinTürk saklı tutmaktadır.
 • Üyelik Sözleşmesini ihlal ederek diğer kullanıcıların kişisel bilgilerini ifşa eden, bu bilgileri kendi çıkarları için kullanan; tehdit, taciz gibi unsurları kullanarak, rahatsız edici bir biçimde diğer kullanıcıları sürekli takip eden ve insanları şiddete yönlendirmek adına başkalarını kışkırtan davranışlarda bulunan kullanıcıların hesapları kapatılacaktır.
 • Birey, kurum, kültür veya toplumları küçük düşürücü, küfür, aşağılama veya argo ifadelere izin verilmemektedir. Bu tür yorumların silinmesi, gerekli kişilere uyarı gönderilmesi ve/veya üyeliklerinin silinmesi hakkını CoinTürk saklı tutmaktadır.
 • Daha sağlıklı bir tartışma ve paylaşım ortamının oluşması için yapılan yorumlarda üyelerin, diğer kullanıcıların inançlarına ve görüşlerine saygı göstermeleri beklenmektedir.
 • Yorumlarda büyük harf kullanılmamalıdır.
 • Site içerisindeki yorumlar Türkçe olmalıdır.
 • Yapılan yorumlarda mümkün olduğu kadar yazım ve imla bilgisine önem verilmelidir. Bu nedenle anlaşılmayan yorumlarda, düzeltme ve silme hakkını CoinTürk saklı tutmaktadır.
 • Herhangi bir ticari amaç ya da telif hakkı içeren yorumlara izin verilmeyecektir.
 • İnsanları kışkırtan, saldırgan bir kullanıcı adı seçilemez. Ayrıca yanda sayılan ve benzeri kullanıcı adları kullanılamaz. (Admin, Moderatör, Deneyimli Üye, Site Sorumlusu…vb.)
 • İçeriğin konusundan sapmadan yapılan yorumlar olası tartışmaların engellenmesine yardımcı olacaktır. Aksi takdirde yorumlarınız CoinTürk editörlerinin takdirine bağlı olarak silinebilir.
 • Üyelerin kendi güvenlikleri açısından kişisel ve özel bilgilerini paylaşmaması önerilir.
 • CoinTürk editörü veya moderatör kararı hakkında yapılan saldırgan yorumların silinme hakkı saklıdır.
 • CoinTürk ekibine, hakaret ve küfür içeren özel mesaj atan kullanıcıların hesaplarını silme hakkını CoinTürk saklı tutmaktadır.
 • Spam mesajlar göndermek yasaktır. Aynı ve benzer mesajlar birden fazla kere gönderildiğinde de müdahale edilecektir.
 • Yargı mercilerine saygısızlık içeren veya içerme ihtimali olan yorumlara müsamaha gösterilmez. Yürümekte olan veya ileride başlayacak olan yargılama sürecini etkileyecek her şey bu kapsamdadır.


Gizlilik Politikası

CoinTürk’e üye olmak veya sadece ziyaretçi (üye olmayan ama coin-turk.com ‘un servislerinden sınırlı biçimde yararlananlar) olarak CoinTürk ‘ün hizmetlerini kullanmanın koşullarından biri olarak bazı bilgileriniz CoinTürk tarafından alınmakta, işlenmekte ve saklanmaktadır. CoinTürk gizliliğinizi aşağıda yer alan kurallar çerçevesinde korumaktadır.

CoinTürk’e verdiğiniz bilgilerin bazıları zorunlu olarak verilen (e-posta, IP bilgileri gibi) bilgiler, bazıları da tercihinize bağlı olarak bize verdiğiniz veya erişmemize onay verdiğiniz bilgilerdir. CoinTürk, verdiğiniz bu bilgiler ile varsa sağladığınız içerikleri dilediği sürece, bilgiler ve içerikler tarafınızdan silinse dahi saklayabilir.

CoinTürk, e-posta adresi ve diğer iletişim bilgilerinizi hesabınızla ilgili işlem yapmak, gerektiğinde sizinle iletişime geçilmesini sağlamak, bilgilendirme yapmak için kullanmaktadır. CoinTürk, verdiğiniz bilgileri ve varsa sağladığınız içerikleri kendine veya başkalarına ait reklam, tanıtım, bildiri, duyurular için kullanabilir. CoinTürk, düzenlediği ödüllü yarışma veya çekilişlere katılmanız durumunda tarafınıza ait bilgileri gerekli mercilerle paylaşabilir, yarışma veya çekiliş sonuçlarını açıklarken kullanabilir. Bilgilerin anonimleştirilmek şartıyla tarafımızca kullanılması veya üçüncü kişilerle paylaşılması da mümkündür. CoinTürk üyeliği gizlenemediğinden, üye olduğunuz bilgisi kamuya açık olacaktır.

CoinTürk, bilgilerinizi saklama konusunda azami özeni göstermekle beraber, CoinTürk tarafından saklanan verilerinizin yer aldığı sisteme izinsiz girilmesi, sistemin işleyişinin bozulması veya değiştirilmesi suretiyle bilgilerinizin elde edilmesi, değiştirilmesi veya silinmesi halinde CoinTürk ‘ün sorumluluğu bulunmamaktadır. Siteyi her ziyaret ettiğinizde, IP adresiniz, işletim sisteminiz, kullandığınız tarayıcınız (chrome, explorer vs.), bağlantı zamanı ve süre bilgileriniz ve benzeri bilgiler otomatik olarak kaydedilmekte olup, izniniz gerekmeksizin elde edilen bu bilgilerinizin 3. şahıslarla paylaşılmamak kaydıyla CoinTürk tarafından kişisel bilgilerinizle ilişkilendirilerek veya anonim olarak kullanılması mümkündür.

Resmi mercilerden usulüne uygun talep gelmesi halinde bilgileriniz ilgili mercilere iletilecektir.

Sitede bulunduğunuz süre boyunca “cookie” olarak da adlandırılan çerezlerin veya site kullanım verilerini analiz etme amaçlı javascript kodlarının veya benzer iz sürme verilerinin bilgisayarınıza yerleştirilmesi söz konusu olabilir. Çerezler basit metin dosyalarından ibaret olup, kimlik ve sair özel bilgiler içermez, bu nevi kişisel bilgi içermemekle beraber, oturum bilgileri ve benzeri veriler saklanır ve sizi tekrar tanımak için kullanılabilir.

CoinTürk, zaman zaman sitesine, tanıtım postalarına veya reklamlarına üçüncü şahıslara ait internet sitelerine ilişkin bilgi ve linkleri dâhil edebilir. Bu linklere tıklayarak diğer internet sitelerine girdiğinizde, söz konusu sitelerinin ya da bu sitelerin uygulamaları kontrolümüz altında olmadığı gibi, bu gizlilik politikası erişebildiğiniz bu diğer siteler bakımından geçerli değildir.

Bu sözleşme, siteye yeni özellikler eklendikçe veya kullanıcılarımızdan yeni öneriler geldikçe yeniden, önceden tarafınıza herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın düzenlenebilir ve güncellenebilir. Bu nedenle, CoinTürk ‘ü her ziyaret edişinizde gizlilik politikasını yeniden gözden geçirmenizi öneririz.

CoinTürk ’ü kullanarak, Gizlilik Politikasını kabul ettiğinizi ifade etmiş olursunuz. Siteyi ziyaret ederken ve/veya üye (kayıtlı kullanıcı) olurken dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında, https://Coin-turk.com/kurumsal/kullanici-sozlesmesi adresinde bulunan, Kullanıcı Sözleşmesi’ni incelemenizi öneririz.

Bu belge en son 26.10.2016 tarihinde güncellenmiştir.


Hazırlanıyor…

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video