x

Kripto Para Güvenlik Standardı Oluşturuluyor


Bitkapital

Kripto para endüstrisinin içerisinde yer alan güvenlik uzmanları, geliştiriciler ve araştırmacılar, Bitcoin ve kripto para işlemlerini daha kolay ve güvenli hale getirebilmek için güvenlik standardı oluşturma çalışmalarına başladı. Bu çalışma kapsamında CryptoCurrency Certification Consortium ve Bitgo işbirliği ile “CryptoCurrency Security Standard” (CCSS) adı verilen bir standartlaştırma uygulaması geliştiriliyor.

CCSS ile kullanıcı ve exchange şirketi hesaplarının çeşitli kurallar / yazılımlar çerçevesinde korunması ve güvenli işlem yapılması hedefleniyor. Standartta başlıca odaklanılan alan güvenlik ve şeffaflık olarak belirtilirken, diğer ana unsurun ise Bitcoin ve kripto paraların benimsenmesi ve yaygınlaşmasını sağlamak olduğu ifade ediliyor.

Kripto paraların siber saldırılardan daha fazla etkilenmemesi için bu tip güvenlik standardı oluşturma çalışmaları çok gerekli bir adım; çünkü geçtiğimiz yıl ve bu yıl içerisinde oldukça fazla sayıda güvenlik ihlali yaşandı ve kullanıcılar yatırımlarını kaybetti. CCSS gibi geliştirme aşamasında olan BitLicense tasarısı da ilerleyen günlerde güvenlik ihlallerinin önüne geçilmesi için bazı önlemler sunacak. Umarız bu tip güvenlik standartlarının oluşturulması ve exchange sitelerinde kullanılmasıyla birlikte siber saldırılarla mücadelede bir adım öne geçilir.

Kaynak: Bravenewcoin


Your reaction

NICE
SAD
FUNNY
OMG
WTF
WOW

Bir Cevap Yazın

Kripto Para Güvenlik Standardı Oluşturuluyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video