x

Kripto Para Dergisi LEDGER’a Bank of England’ın Danışmanı Editör Olarak Atandı


Bitkapital

Kripto para alanınında yayın yapan hakemli akademik dergi Ledger‘ın editör ekibine 4 yeni isim getirildi. Bu isimler arasında Bank of England’ın araştırmadan sorumlu danışmanı Dr. Michael Kumhof da bulunuyor.

University of Pittsburgh tarafından yayınlanan dergi kripto para ve blockchain teknolojileri üzerine multidisipliner bir bakış açısıyla geleceğe yönelik araştırmalar sunuyor.

Dr. Michael Kumhof’un araştırma konuları arasında para reformları, dijital paralar ve makro ekonomide bankaların rolü gibi konular yer alıyor. Yeni katılan diğer editörler ise şu şekilde; Charles Evans Barry University Finans bölümünde Doçent, Bitcoin yazarı Antony Zegers ve Avukat Josh Westmoreland.

Ekosistem üzerine atılan her tuğlanın Bitcoin ve blockchain teknolojileri açısından olumlu olacağını ve sistemi geliştirme ve yaygınlaştırma bakımından yararlı olacağını düşünüyoruz.

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Kripto Para Dergisi LEDGER’a Bank of England’ın Danışmanı Editör Olarak Atandı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video