Kredi Kartı İle Bitcoin Satın Alınabilecek Şirketler


Bitkapital

Kripto paralarla tanışan çoğu kullanıcı ilk önce; Kredi kartı ile Nasıl Bitcoin Alabilirim? PayPal Kullanarak Bitcoin Satın Almak Mümkün Mü? gibi soruların cevaplarını merak ederler. Bu nedenle de ilk başta daha kolay yol olan kredi kartı veya PayPal gibi araçlarla yönelirler. Ancak tam olarak nereden ve nasıl alınacağı konusunda çoğu zaman kafa karışıklığı yaşarlar. Bu nedenle kredi kartı ile Bitcoin satın alınabilecek seçenekleri sizler için değerlendiriyoruz.

Türkiye dışında Avrupa ve ABD’de bir çok servis sağlayıcı kredi kartı ile Bitcoin satışı yapıyor. Ancak Türkiye’nin bu şirketlerin bazıları için güvenlik nedenleriyle halen servis alanı dışında tutulduğunu şimdiden belirtelim.
paxful

Paxful: Kredi kartı ile Bitcoin alabileceğiniz diğer bir platform Paxful. Esasında Paxful doğrudan Bitcoin satışı yapmıyor; ancak Bitcoin satışı veya alışı yapabilecek kişiler için bir platform yaratılmış. Bu platforma girerek PayPal ile Bitcoin alabileceğiniz gibi, Amazon Gift Card ile ve kredi kartı ile Bitcoin alabilirsiniz. Öncelikle ücretsiz hesap oluşturup site içerisinde Bitcoin almak için kullanmak istediğiniz yöntemi seçiyorsunuz. Paxful istediğiniz yöntem ile Bitcoin satışı yapan ilanları size listeliyor. Akabinde size en uygun ilan veren ile iletişime geçerek Paypal veya kredi kartı ile Bitcoin alabilirsiniz.

247exchange247exchange: Kredi kartı veya anında nakit para transferi ile Bitcoin alabileceğiniz 247exchange sitesi %3 komisyon ile çalışıyor. Site üzerinden kredi kartı ile Bitcoin, Litecoin, Perrcoin ve Namecoin alabilirsiniz. Yapılacak ilk iş, siteye girerek almak istenen Bitcoin miktarını belirtmek. Sonrasında ise yine güvenlik önlemleri için olan onay işlemlerini tamamlamak gerekiyor. Kredi kartınız onaylandıktan sonra belirtmiş olduğunuz Bitcoin adresinize ödeme yapılıyor.

exmoExmo: Ukrayna merkezli olan Exmo; kredi kartınız ile direk olmasa da, kabul ettiği diğer ödeme yöntemleriyle dolaylı yoldan kredi kartı ile Bitcoin alabileceğiniz bir servis sunuyor. Örneğin ödeme sistemi olarak Payeer kabul ediyor. Öncelikle Payeer hesabı açıp, kredi kartınız ile Payeer hesabınıza yükleme yaptıktan sonra Exmo hesabınıza Payeer üzerinden aktarım yapabilir. Sonrasında da Bitcoin’lerinizi Exmo üzerinden alabilirsiniz.

indacoinIndacoin: Merkezi İngiltere’de bulunan Indacoin ile kredi kartınızı kullanarak Bitcoin alabilirsiniz. Öncelikle bir hesap oluşturmanız, akabinde 3D güvenlik özelliği olan ve internetten alışverişe açık olan kredi kartını sisteme kaydettirmeniz, son olarak da onaylama işlemlerini yapmak gerekiyor. İlk başta kredi kartı ile Bitcoin alma limitiniz 50$ civarında olurken, sonrasındaki her işlemde Bitcoin alma limiti artıyor.

upholdUphold: Eğer ABD veya Avrupa`da yaşıyorsanız ve 3D güvenlikli bir kredi kartınız varsa Uphold üzerinden yine kredi kartı ile Bitcoin alabilirsiniz. Uphold ayrıca komisyonsuz Bitcoin-USD ve Bitcoin-Altın takası gibi hizmetler veriyor. Özellikle gün içi alım-satım yapanlar için oldukça faydalı bir uygulama olabilir.

Yukarıda yer alan sitelerin hiç biri ile CoinTürk’ün herhangi bir ticari bağlantısı yoktur, makale bu tür konuları merak edenler için yalnızca bilgilendirme amaçlı yazılmıştır.

Önemli Not: Unutmamak gerekir ki internet ortamında kredi kartınızı kullanmak her zaman için istenmeyen dolandırıcılık olaylarına neden olabilir. Özellikle Bitcoin gibi dönüşü olmayan işlemler yapılırken, kredi kartı ve PayPal gibi hizmetleri kullanırken her zaman için dikkatli olunmalıdır.

Coin Türk’in profil fotoğrafı

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Tepkini Göster

İyiymiş
Kötü
Keyifli
Yok artık!
Bu ne ya!
Harika!

Tepkini Gif ile Göster

Yorumlar 1

Bir Cevap Yazın

Kredi Kartı İle Bitcoin Satın Alınabilecek Şirketler

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

veya

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video