x

Kredi Kartı İle Bitcoin Satın Alınabilecek Şirketler


Bitkapital

Kripto paralarla tanışan çoğu kullanıcı ilk önce; Kredi kartı ile Nasıl Bitcoin Alabilirim?PayPal Kullanarak Bitcoin Satın Almak Mümkün Mü? gibi soruların cevaplarını merak ederler. Bu nedenle de ilk başta daha kolay yol olan kredi kartı veya PayPal gibi araçlarla yönelirler. Ancak tam olarak nereden ve nasıl alınacağı konusunda çoğu zaman kafa karışıklığı yaşarlar. Bu nedenle kredi kartı ile Bitcoin satın alınabilecek seçenekleri sizler için değerlendiriyoruz.

indacoinIndacoin: Merkezi İngiltere’de bulunan Indacoin ile kredi kartınızı kullanarak Bitcoin alabilirsiniz. Öncelikle bir hesap oluşturmanız, akabinde 3D güvenlik özelliği olan ve internetten alışverişe açık olan kredi kartını sisteme kaydettirmeniz, son olarak da onaylama işlemlerini yapmak gerekiyor. İlk başta kredi kartı ile Bitcoin alma limitiniz 50$ civarında olurken, sonrasındaki her işlemde Bitcoin alma limiti artıyor.

Cex.io: uzun zamandır Bitcoin ve kripto para alım satım hizmetlerine aracılık eden bir şirket. Yaptığı son geliştirme ve güncellemelerle kredi kartı ile Bitcoin satın almayı oldukça kolaylaştırdı. Belli bir rakama kadar herhangi bir onay olmadan Bitcoin satın alınabilirken, hesabınızı onaylattığınızda günlük 10,000 dolara kadar işlem yapmanız mümkün hale geliyor. Site içerisinde Bitcoin fiyatı ise uluslararası piyasalarla aynı düzeyde seyrediyor. Bitcoin dışında kredi kartıyla Ethereum ve Litecoin alış satışı yapabilirsiniz. Sitede kredi kartına ek olarak banka transferi ile de depozit yapmak mümkün.

paxful

Paxful: Kredi kartı ile Bitcoin alabileceğiniz diğer bir platform Paxful. Esasında Paxful doğrudan Bitcoin satışı yapmıyor; ancak Bitcoin satışı veya alışı yapabilecek kişiler için bir platform yaratılmış. Bu platforma girerek PayPal ile Bitcoin alabileceğiniz gibi, Amazon Gift Card ile ve kredi kartı ile Bitcoin alabilirsiniz. Öncelikle ücretsiz hesap oluşturup site içerisinde Bitcoin almak için kullanmak istediğiniz yöntemi seçiyorsunuz. Paxful istediğiniz yöntem ile Bitcoin satışı yapan ilanları size listeliyor. Akabinde size en uygun ilan veren ile iletişime geçerek Paypal veya kredi kartı ile Bitcoin alabilirsiniz.

exmoExmo: Ukrayna merkezli olan Exmo; kredi kartınız ile direk olmasa da, kabul ettiği diğer ödeme yöntemleriyle dolaylı yoldan kredi kartı ile Bitcoin alabileceğiniz bir servis sunuyor. Örneğin ödeme sistemi olarak Payeer kabul ediyor. Öncelikle Payeer hesabı açıp, kredi kartınız ile Payeer hesabınıza yükleme yaptıktan sonra Exmo hesabınıza Payeer üzerinden aktarım yapabilir. Sonrasında da Bitcoin’lerinizi Exmo üzerinden alabilirsiniz.

Coin Türk
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Yorumlar 1

Bir Cevap Yazın

Kredi Kartı İle Bitcoin Satın Alınabilecek Şirketler

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

...
Haber
Haberlerinizi, Makalelerinizi kolayca ekleyebileceğiniz görsel editör