x

Kore’de Pump-Dump ve Ponzi Şirketlerine Yönelik Operasyonlar Başlatılıyor


Bitkapital

Güney Kore’nin en popüler haber sitelerinden biri olan Chosun, Altcoin pump-dump organizasyonları ve Bitcoin ponzi şirketleriyle ilgili bir haber yayınladı.

Haberde haksız kazanç sağlayan bu tarz faaliyetleri yapan kişi ve şirketlerle ilgili adli soruşturmanın başlatılacağı öğrenildi.

Bu kapsamda The Bank of Korea, bu kişilere kanuni yaptırımların uygulanması için yetkililere teknik altyapı desteği verecek ve scam bitcoin projelerini araştırmak için gerekli verileri sağlayacak.

Kore merkez bankasıyla ortaklaşa yapılacak soruşturmada ayrıca, bir değere sahip olmayan altcoin’lerin ticareti ve şüpheli pump-dump olaylarına odaklanılacak.

Koreli yetkililerinin bu kapsamlı çalışmayı başlatmasındaki en büyük sebebin, artan şikayetlerle birlikte hem ülke içerisinde hem de dışarısında çok sayıda kullanıcının dolandırılması olduğu bildiriliyor.

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Kore’de Pump-Dump ve Ponzi Şirketlerine Yönelik Operasyonlar Başlatılıyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video