x

JP Morgan CEO Jamie Dimon Artık Bitcoin ile İlgili Konuşmayacak


Bitkapital

Geçtiğimiz ayarda Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamalarla dikkat çeken J.P. Morgan CEO’su Jamie Dimon, bundan sonra Bitcoin ile ilgili yorum yapmayacağını açıkladı.

Cnbc.com ‘da yayınlanan habere göre bankanın yaptığı toplantıda sorulan sorular üzerine “Artık bitcoin ile ilgili konuşma yapmayacağım” şeklinde yorumda bulundu.

Bilindiği gibi Jamie Dimon Eylül ayı içerisinde Bitcoin’in bir dolandırıcılık olduğunu belirtmiş ve çok sayıda eleştiri almıştı.

Daha sonra sızdırılan belgelere göre J.P. Morgan bankasının kendisinin de Bitcoin yatırımı yaptığı kanıtlanmış ve olay alay konusu haline gelmişti.

Öte yandan toplantıda konuşan J.P. Morgan CFO Marianne Lake, Bitcoin teknolojisinin arkasındaki teknoloji olan blockchain’in potansiyel özelliklerini araştırarak “kontrol edilen ve düzenlenen dijital para birimleri için açık fikirliyiz” dedi.

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

JP Morgan CEO Jamie Dimon Artık Bitcoin ile İlgili Konuşmayacak

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video