x

Japonya’nın En Büyük Bankası Kendi Dijital Parasını Geliştiriyor


Bitkapital

Japonya’nın en büyük bankalarının biri olan “Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ” (MUFG), kendi dijital para birimini piyasaya sürme çalışmalarına devam ediyor. MUFG coin adlı dijital para uygulaması, bankanın Blockchain araştırmalarının bir kısmını oluşturuyor.

bank-of-tokyo-mitsubishi-ufj-squarelogoJapon gazete Asahi‘ye göre, bu proje eşten eşe (P2P) takas işlemleri ve Bitcoin mobil cüzdan uygulamalarının bir benzeri olacak; fakat Bitcoin’deki gibi merkezi olmayan dağıtık bir yapının yerine banka tarafından kontrol edilecek.

Geçtiğimiz sonbaharda deneme sürümüne başlanan MUFG coin’in finansal işlemlerin artan maliyeti ve özellikle havaleler için ve eşten eşe transferlerde kullanılacağı bildiriliyor.

Mitsubishi UFJ Financial Group, Blockchain araştırmalarına devam eden ve tüm üyeleri bankalardan oluşan R3 projesine de destek veriyor.

Coin Türk
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Yorumlar 1

Bir Cevap Yazın

Japonya’nın En Büyük Bankası Kendi Dijital Parasını Geliştiriyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

...
Anket
Fikir almak ya da seçim yapmak için bir oylama başlatın.
Haber
Haberlerinizi, Makalelerinizi kolayca ekleyebileceğiniz görsel editör