x

Japonya’dan ICO Uyarısı


ABD, Singapur ve Kanada’ dan sonra, ICO’lar hakkında bir uyarı da Japonya’dan geldi.  Japonya merkezlí finansal düzenleyici olan “Financial Services Agency” (FSA), ICO’lar ile ilgili riskler için yatırımcıları uyaran bir bildiri yayınladı.

27 Ekim’de gerçekleşen açıklamada, FSA, yatırımcılara yatırım yapmanın bir yolu olarak değerlendirilen dijital tokenların “yüksek” risk faktörlerini vurguladı. Ayrıca fiyat dalgalanması da dahil olmak üzere blockchain teknolojisinin kullanım örneği üzerinde olan endişelere dikkat çekti.

Yayımlanan belgede doğmakta olan sektördeki dolandırıcılık potansiyeli vurgulanarak kağıtta yer alan projelerin uygulanmadığı veya planlanan malların ve hizmetlerin gerçekte sunulmadığı ihtimallerine dikkat çekildi.

FSA’dan yatırımcılara gelen uyarı şu şekildeydi:

“Bir token’ın fiyatı düşebilir veya aniden değersizleşebilir. Yalnızca riskleri yeterince anladıktan sonra kendi sorumluluğunuzda bir anlaşma yapmalısınız …”

Bakalım ard arda gelen ICO uyarıları ve  Eylül ayında Güney Kore ve Çin de ICO’ların tamamen yasaklanmış olması,  yatırımcıların düşüncelerini nasıl etkileyecek?

Görüş ve yorumlarınızı bekliyoruz..

Bitkapital
loading...
Sevinç Koçkaya Eroğlu

Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, evinde Bitcoin madenciliği yapıyor, yurt dışında yaşıyor, hobileri gastronomi ve seyahat, hayvan dostu.

Bir Cevap Yazın

Japonya’dan ICO Uyarısı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video