x

Japonya Blockchain Yatırımlarında Atağa Kalkıyor


Bitkapital

Japonya merkezli Bitcoin borsası BitFlyer, blockchain teknolojileri üzerine çalışan şirketlere destek olmak amacıyla 50 milyon Yen’lik (421,000 USD) bir bütçe ayırdı. “Blockchain Angel Fund” adı verilen proje ile girişimcilere özellikle tohum yatırım kapsamında destek veriliyor.

soulBu bağlamda, Japonya – Osaka merkezli mobil uygulama geliştirici şirket Savira ilk destek alan girişim şirketi oldu. Savira ekibi şu anda blockchain ile cihazları birbirine bağlayan Hublive adını verdikleri bir platform üzerine çalışıyor.

Ayrıca blockchain üzerinde kişilerin ilişki durumlarını kaydedebilecekleri SoulGem adında eğlenceli bir aplikasyon üzerine de çalışmalar sürüyor.

Bu uygulama ile devletlerin evlenme dairelerine gerek kalmadan bireyler ilişki durumlarını kanıtlayabilecekler ve bu bilgi istenmediği sürece dışarıdan müdahale ile değiştirilemeyecek.

BitFlyer kurucu ve CEO’su Yuzo Kano verdiği bir demeçte; “Blockchain Angel Fund” projesiyle, Japonya’daki yatırımcılar ve resmi kurumların girişim şirketleriyle bağlantı kurmasının ve aralarındaki iletişimin güçlendirilmesinin hedeflendiğini vurguluyor.

BitFlyer, geçtiğimiz yıl yapılan iki yatırım turunda yerel ve uluslararası yatırım gruplarından 5 milyon dolardan fazla yatırım almıştı.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Japonya Blockchain Yatırımlarında Atağa Kalkıyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video