x

Japon Yetkililer Bitcoin Takas Borsalarını Denetlemeyi Tartışıyor


Bitkapital

Japon hükumeti Mt.Gox’un kapanmasının ardından Bitcoin faaliyetlerini daha aktif olarak denetlemek için çalışmalarını hızlandırıyor.

Nikkei’nin haberine göre ülkenin en yetkili mali kurumu olan Finansal Hizmet Ajansı çatısı altında kurulan jüri, Bitcoin ile yapılan iş kollarını düzenleyecek bir sistem üzerine çalışıyor. Finansal Hizmet Ajansı, jüri üyelerinin Japonya’nın sanal paralar için kimlik doğrulayıcı ve kara para aklamayı engelleyici yöntemleri de içeren yeterli bir yönetim mekanizması geliştirmesi gerektiğine dair üyelerinin karar birliğine vardığını açıkladı.

Finansal Sistemler Konseyi ise söylendiğine göre Bitcoin takaslarını kaydetme ve tüketici koruması ile ilgili önlemler alma fikrini tartışıyor. Bunun yanında toplantıda bulunanlar sektörle ortak çalışma yapma fikrine olumlu baktıklarını ifade ettiler. Ayrıca Bitcoin borsa işletmecilerini bilgilerini ve düzenleme konusundaki fikirlerini paylaşmaya çağırdılar.

Japon hükumetinin bir yandan blockchain kavramını araştırırken diğer yandan Bitcoin faaliyetlerini denetlemeye başladığı haberleri sene başlarında çıkmıştı. Aynı zamanda, Maliye Bakanı Taro Aso hükumetin atacağı adımları bildirmesi için çalışmalar yapması gerektiğini ifade etti.

loading...
müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Bir Cevap Yazın

Japon Yetkililer Bitcoin Takas Borsalarını Denetlemeyi Tartışıyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video