x

Japon Havayolu Bitcoin Kabul Edecek, Havaalanlarında BTM’ler Kuruluyor


Bitkapital

Japonya’da kripto paralara yönelik mevduat değişiklikleri devreye girerken ülkeden yeni bitcoin haberleri gelmeye devam ediyor. Japonya’nın düşük bütçeli havayolu Peach ülkede bitcoin kabul eden ilk havayolu olacak.

Peach gelişmeyi pazartesi günü yaptığı bir açıklamayla duyurdu. Buna göre ülke içine, Kore’ye, Çin’e, Tayland’a ucuz seferler yapan şirket 2017 sonuna kadar bitcoin’in bir ödeme opsiyonu olacağını açıkladı.

Basın toplantısında konuşan Peach CEO’su Shinichi Inoue şunları ifade etti:

“Artık cüzdanınız olmadan seyahat edebilirsiniz. Bence bu bir inovasyondur; bütün enerjimizi buna harcayacağız.”

Havayolu şirketi bunun yanı sıra havalimanlarında Bitcoin ATM’leri kurmayı planlıyor. Ayrıca perakende sektörünün şirketle aynı şeyi yaparak yeni ödemeler teklif etmesini umuyor.

Bloomberg’in hazırladığı haberde Inoue’nin şu sözleri aktarılıyor:

“Bu, Japonya’da ortaklıklar yönünde atılmış ilk gerçek adım. Biz de daha fazla şirket ve hizmet bağı yaratılmasını amaçlıyoruz.

Shinichi Inoue sözlerine şu eklemeyi yapıyor:

“Deniz aşırı ziyaretçileri ve Japon bölgelerinin yeniden canlandırılmasını teşvik etmek istiyoruz.”

Japonya’da bitcoin’in yasal ödeme yöntemi olarak kabul edilmesinin ardından ülkede bütün gözler bitcoin’e çevrilmiş durumda.

Geniş kapsamlı bir atılım kapsamında çevrim içi ve çevrim dışı binlerce perakendecide bitcoin’i ödeme opsiyonu olarak entegre etme çalışmaları devam ediyor. Görünen o ki satıcılar nispeten durgun sayılan Japon tüketici harcama piyasasını canlandırmaya bir hayli hevesli.

Bir diğer taraftan Japon yatırımcılar, ülkenin henüz yeni bitcoin piyasasında yaptıkları büyük boyutlu işlemlerle 2017’nin en üstün yatırımcıları arasına girmeyi başardı. Bunun yanı sıra yeni borsalar için Nisan ayında oluşturulan lisans şemasına şimdiden 20 başvuru yapıldı.

loading...

müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Bir Cevap Yazın

Japon Havayolu Bitcoin Kabul Edecek, Havaalanlarında BTM’ler Kuruluyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video