x

İsviçre Resmi Yoldan Bitcoin Satışına Başlıyor


Bitkapital

İsviçre Federal Demir Yolları, Kioslarında Bitcoin Satışına Başlıyor!

İsviçre'nin Federal Demir Yolları Şirketi SBB, resmi web sitesinden yaptığı açıklama ile "11 kasım 2016 tarihinden itibaren İsviçre çapındaki binin üzerindeki Kiosktan(Online bilet satış ATM'si) Bitcoin satışına başlayacağını" açıkladı. Yapılan resmi açıklamaya göre Bitcoin almak isteyenler 20 CHF - 500 CHF (Yaklaşık 60 TL - 1560 TL) arasında istediği tutarda Bitcoin alabilecek. Bunun için kullanıcının sadece cep telefonunda çalışan bir online bitcoin cüzdanına ve İsviçre'de geçerli bir mobil telefon numarasına ihitiyacı var. Bu yolla kullanıcılar bir yılda toplam 5000 CHF'ye (15.600 TL) kadar bitcoin alma imkanına sahip olacaklar.

Kiosklar sadece nakit ve hesap (debit) kartları ile bitcoin satacak. Kredi kartı ile satış imkanı sunulmamasının güvenlik ile ilgili olduğunu düşünüyoruz. Şirketin resmi açıklamasında bitcoinin dünya çapında kullanılabilir bir para birimi olduğundan bahsetmesi ve bir çok olumlu yanını dile getirmesi sevindirici bir haber olarak karşımıza çıkıyor.

İsviçre gibi, dünya finans devlerinin kasası konumundaki bir devletin, kendi kurumları eliyle bitcoin kullanımına destek vermesi bitcoinin bir dijital değer olarak geleceği hakkında bizlere önemli mesajlar veriyor. Zaten İsviçre hem vatandaşları hem de devlet / özel sektör kurumları ile daha önce de Bitcoin'e sıcak bakan bir ülke profili çiziyordu. Son gelişme, İsviçre'de sadece bitcoin bilinirliğinin değil "bitcoin kullanımının da" yaygınlaşacağını gösteriyor.

loading...

İnternet, Kripto Para Teknolojileri ve Yeni Nesil Finansal Teknolojiler başlıca ilgi alanları arasında. Avukat, Bilişim Hukuku ve Ticaret Hukuku başlıca çalışma alanları.

Bir Cevap Yazın

İsviçre Resmi Yoldan Bitcoin Satışına Başlıyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video