x

İşletmelerle Blockchain Arasındaki Köprü: SophiaTX


SophiaTX, bütün alanlardaki işletmelere blockchain’in kapasitesini kullanabilme imkanı tanıyor.

SophiaTX; SAP platformu ile blockchain’i birbirlerine entegre eden ilk platform olma özelliğini taşıyor. Bu yeni platform SAP’in yanı sıra blockchain’e; ERP, CRM, SCM gibi yaygınca kullanılan sistemleri de entegre ediyor. Böylece işletmelerin uygulamaları blockchain teknolojisinin sunduğu güven ve emniyetle birlikte daha da kullanışlı ve geniş hale geliyor.

Platform, DECENT tarafından B2B işlem motorlarını güçlendirmek amacıyla özellikle geliştirilip tescillenen bir blockchain teknolojisi üzerine kurulmuştur. Bu tescilli teknoloji; uygulama programlama arayüzlerinin (API) SAP’ye, diğer işletme uygulamalarına ve piyasalara entegre edildiği bir gelişim platformu olarak tanımlanabilir. Ayrıca Platform, madenciliği ve işlem ücretlerini temin etmek, gelişim platformuna erişim ve katkı sağlamak, servisler ya da varlıklar alıp satmak ve uygulama içindeki ödemeleri gerçekleştirmek için kullanılan SPHTX tokenlerle destekleniyor.

SophiaTX‘in arkasındaki şirket Equidato Technologies AG CEO’su Jaroslav Kacina konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kaydetti:

“Alternatiflerinden üstün olan blockchain teknolojisi aracılığıyla, yeni bir ekosistem oluşturacağımıza inanıyoruz. Bu teknolojiyle ekosisteme yeni katılanların oluşturduğu aksalıkların çoğu ortadan kalkmış oldu. Herkesin katılabileceği bir ağ oluşturmakla SophiaTX, dünyaya açılabilme şansı elde etti.”

Gereken işlemlerin ve prototipin sonuçlandırılıp onaylandığı ilk aylarda platform; işletme uygulamalarıyla bağlantı sağlamaya, SAP ve diğer lider uygulamalar aracılığıyla olanak sağladı. Öte yandan SAP’nin Temmuz 2017 tarihine ait bilgi formuna göre Forbes Global’in 2000 şirketinin %87’si ve en değerli markaların %98’i SAP kullanıyor. McKinsey & Company tarafından yapılan bir analiz ise; blockchainle bağlantılı şirketlere gelen yatırımcı kaynaklı sermayelerin, son zamanlarda bir hayli artış gösterdiğine işaret ediyor. Ayrıca işletmelerin geleneksel yöntemleriyle, blockchain teknolojisini birleştiren yenilikçi projelerle uzmanlaşmış şirketlerin başarı vaadettikleri ifade ediliyor.

SophiaTX Hakkında

SophiaTX, işletme uygulamalarını ve çözümlerini işbirlikçi bir çevrede entegre eden bir Blockchain platformu ve piyasasıdır. Açık kaynaklı bir platform olması sebebiyle, SAP’a ve lider statüdeki ERP, CRM ve SCM sistemleri gibi diğer işletme yazılımlarına entegre edilmiş API’ler içerir. Equidato Tecnologies AG adlı şirket tarafından tasarlanan SophiaTX, geleneksel işletme uygulamalarının kullanımlarını genişletme ve mevcut işletme modellerini geliştirip yeniden şekillendirme gibi amaçlara hizmet etmesi için geliştirildi.

 

Bitkapital
loading...
Coin Türk

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

İşletmelerle Blockchain Arasındaki Köprü: SophiaTX

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video