x

IMF Başkanı: Bankalar Bitcoin ve Blockchain’den Korkmamalı


Bitkapital

Sarkozy Fransa’sının maliye bakanı ve Uluslararası Para Fonu IMF’nin başkanı Christine Lagarde, bankaların Bitcoin ve blockchain teknolojisinden korkmasına gerek olmadığını söyledi.

The Financial Times’ın haberine göre Lagarde; New York’taki bir konferansta yaptığı konuşmada bankacılık sektörünün blockchain teknolojisiyle değişeceğini ya da gerileyeceğini düşünenlerin ‘biraz durup düşünmesi’ gerektiğini belirtti:

“Pek çoğunuz Bitcoin’den, blockchain teknolojisinden ve kullanımlarındaki yanıltıcı güven ortamından haberdarsınız. Sektörün içindekiler olarak da bu teknolojinin beraberinde getirdiklerinin, sektörün huzurunu bozacağını düşünüyorsunuz. Biraz durup düşünün: blockhain teknolojisi gizlilik zırhına sığınmaya ve bunu suistimal etmeye devam ettiği; bankacılık sektörü ise parasal işlemlerin devamlılık ve dönüşümünü sağlayacak güven ortamını oluşturmak için parasal ve kültürel sorunlar üzerine eğildiği sürece, sektörün içinden geçtiği huzurlu günleri hep birlikte göreceğiz.”

FT’ye göre Lagarde, konuşmasında FT’den Izabella Kaminska’nın bir haberine dokundurma yapıyor. Söz konusu haberde ise son zamanlardaki Bitcoin’deki değer artışı ile Asya’da faaliyette olduğundan şüphelenilen bir Ponzi şeması arasındaki ilişkiden söz ediliyor.

loading...

müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Bir Cevap Yazın

IMF Başkanı: Bankalar Bitcoin ve Blockchain’den Korkmamalı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video