x

Hindistan Merkezli Start-up 1 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı


Bitkapital

website_mobile_ggdtaiMerkezi Hindistan’da bulunan Bitcoin cüzdan şirketi Zebpay bir grup melek yatırımcıdan büyük destek aldı.

Zebapay’e yatırım yapan başlıca yatırımcılar arasında; Claris Lifesciences Başkanvekili Arjun Handa ($450.000), Jindal Worldwide yöneticisi Amit Jindal ($150,000) ve Triangle Engineers yöneticisi Nagendra Chaudhary ($150,000) bulunuyor. Bu isimlerin hepsi melek yatırımcı olarak kişisel hesaplarından fonlama yaptı. Toplanan yatırımların bir kısmı ise blockchain teknolojisinin geliştirilmesinde kullanılacak. Zebpay kurucu ortağı Saurabh Agrawal konuyla ilgili şunları söylüyor;

Hindistan’daki kripto para çevresi oldukça pozitif. Biz güvenilir bir para birimi ve yatırım opsiyonu olarak kripto para sistemlerini geliştirmeyi ve desteklemeyi düşünüyoruz. Ayrıca mobil platformumuzda önümüzdeki yıl içerisinde 25,000 ila 100,000 arasında bir kullanıcıya hitap etmeyi planlıyoruz. 

Hindistan, son zamanlarda blockchain yatırımlarına hız veren ülkeler arasında dikkat çekmeye başladı. Özellikle bitcoinin tüm dünyadaki regülasyonunun artması Hindistan menşeili yazılım şirketlerinin bu alanda yatırımlarını çoğaltmasına neden oluyor. Yazılımcı istihdamı konusunda dünyada çok önemli bir yer tutan Hindistan’ın bundan sonra yeni blockchain ve bitcoin fikirleri ile dünya arenasında yer tutmaya başlayacağını söylemek yanlış olmaz.

 


Your reaction

NICE
SAD
FUNNY
OMG
WTF
WOW

Bir Cevap Yazın

Hindistan Merkezli Start-up 1 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video