x

Hashocean Mağdurları İçin Eylem Planı


Bitkapital

Geçtiğimiz günlerde Hascocean Cloud Mining sitesinin tüm yatırımlar ile ortadan kaybolması haberini sizlerle üzülerek paylaşmıştık. Türkiye mağdurları için BitcoinAdam ekibi ile bir eylem planı oluşturmaya karar verdik. Bize gelen mail ve mesajlar gösteriyor ki; Türkiye çapında yatırılan Bitcoin miktarı çok ciddi rakamlara ulaşıyor. Bizler kendi imkanlarımızla ve uluslar arası bağlantılarımızla bu konu hakkında bir araştırma başlatmış bulunuyoruz. Bu noktada tüm mağdurların elde ettikleri bilgileri paylaşabileceği bir bilgi havuzu oluşturmaya karar verdik. Bu havuzda toplanan bilgiler ile yurt dışı bağlantılarını devreye sokarak Türkiye mağdurlarının bu dolandırıcılık olayına karşı bireysel olarak mücadele etmesinden ziyade tek bir merkezden harekete geçmesinin daha güçlü bir ses getireceğini umuyoruz.

Yaşanan olay çok yeni olmakla birlikte hızlı hareket ederek ortak bir bilgi havuzu oluşturmanın ve mağdurların tek bir merkezden yönlendirilmesinin faydası olacağını düşünüyoruz. Hachocean yatırımı yapanlar aşağıda yer alan formu doldurarak bizimle iletişim bilgilerini ve kayıp miktarını paylaşırsa en azından Türkiye açısından resmin genel durumunu görme imkanımız olacaktır. Ayrıca Hachocean ile ilgili işimize yarayacağını düşündüğünüz açıklamalı bilgileri (lütfen sadece link kopyalayıp göndermeyin) bizimle bilgi@coin-turk.com e-posta adresine göndererek paylaşabilirsiniz.

İleride A.B.D.’de ya da site sahiplerinin yargılanacağı ülkede Hashocean aleyhine başlatılması muhtemel dolandırıcılık ve alacak davalarında Türkiye mağdurları olarak toplu şekilde temsil edilmenizi kolaylaştıracak yönlendirmeleri buradan oluşacak bilgi havuzunda paylaşabileceğiz.  Şimdilik herkes gibi bizler de gelişmeleri takip ediyor ve bekliyoruz. Umarız ki kayıpların bir şekilde telafisi mümkün olur.

Eğer siz de Hashocean Mağduru iseniz lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

[]
1 Step 1

Previous
Next

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Hashocean Mağdurları İçin Eylem Planı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video