x

Haftanın Panoraması – 7 Beklentiler (19 – 26 Mayıs Haftası)


Bitkapital

15 Nisan’dan beri süren yatay seyir geçtiğimiz hafta içerisinde sona erdi. Uzun zamandır 440-450 seviyelerinde seyreden Bitcoin, son günlerdeki yükselişle birlikte 595 dolar seviyesini görerek (yayın tarihi itibariyle) yaklaşık %30’luk bir artış gösterdi.

ABD’nin bazı resmi kurumlarından son haftalarda kripto paraları destekler açıklamalar gelmesi, olumlu hava  yaratarak yükselişin tetikleyicilerinden olmuştur. Aynı zamanda, geçen hafta Amsterdam’da düzenlenen Bitcoin konferansı büyük ilgi görmüş ve büyük şirket yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşmiştir. Bazı uzmanlara göre ise, bu organizasyon yükselişte diğer önemli bir etmendir.

İlerleyen günlerde yasaklama gibi olumsuz bir haberin gelmemesi durumunda, muhtemelen yukarı yönlü çıkış ivmesi devam edecektir. Şuanda ılımlı hava yakalanmış durumda, büyük şirketlerin Bitcoin’e ilgi duymaya devam etmesi ve resmi kurumlar tarafından pozitif raporların devamı halinde ivme yukarı doğru seyrini sürdürebilir.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Haftanın Panoraması – 7 Beklentiler (19 – 26 Mayıs Haftası)

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video