x

Google Ödeme Sistemi Olarak Bitcoin’i Kullanabilir


Bitkapital

Google‘ın “Plaso” adını verdiği bir ödeme sistemi üzerinde uzun zamandır çalıştığı biliniyor. Alınan bilgilere göre bu yeni jenerasyon ödeme sisteminde Bitcoin’in de kullanılması bekleniyor. Plaso ismi “Play-So”nun telaffuzundan geliyor ve sistem tüm Android cihazlarda kurulu olarak gelecek.

Şu anda bazı şirketler için test aşamasına açılan sistemin yakın gelecekte kullanıma sunulması hedefleniyor. Plaso’nun dijital ödeme sistemi olmasının yanında ayrıca Bluetooth gibi yakın saha iletişime dayalı olarak da hizmet vermesi bekleniyor. Bu da temassız ödeme özelliğinin olacağı anlamına geliyor.

Haberin yayılmasının ardından Bitcoin fiyatlarında gözle görülür bir yükseliş gözlemlendi ve 220 dolar seviyesinden sabah saatlerinden başlayarak 235 dolara kadar çıkış yaşandı. Türkiye piyasaları ise dünyayı biraz geriden takip ediyor, BTCTurk’te şu anda 1 Bitcoin 570 TL civarından işlem görüyor.

yuk

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Google Ödeme Sistemi Olarak Bitcoin’i Kullanabilir

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video