x

Georgia Tech öğrenci kartlarına Bitcoin entegre edecek


ABD’nin Atlanta şehrinde bulunan Georgia Institute of Technology (Georgia Teknoloji Enstitüsü), öğrenci kartlarına Bitcoin sistemini entegre ederek, yemek veya alış veriş harcamaları için kripto para kullanılmasını sağlayacak.

Proje kapsamında BuzzCard olarak bilinen öğrenci ödeme kartlarına Bitcoin yüklenip kullanılabilecek. Öğrenci kartları üniversite içerisinde 200’den fazla mekanda yemek, park ücretleri, cafe, bar, spor veya çeşitli organizasyon biletleri gibi bir çok farklı etkinlik için kullanılabiliyor.

Üniversite yönetiminin onayını alan proje, Bitpay işbirliği ile yürütülecek. Bitpay kurucuları Tony Gallippi ve Stephen Pair ikilisinin de mezun olduğu üniversite olan Georgia Tech, desteğini eski öğrencilerinden esirgememiş görünüyor.

Geçtiğimiz haftalarda MIT (Massachusetts Institute of Technology) kampüsü içerisinde Bitcoin kullanıldığıyla ilgili gelişmeyi paylaşmıştık. MIT Bitcoin kullanımına şu an için kısmen izin vermiş olsa da, Georgia Tech tam anlamıyla Bitcoin entegre eden ilk üniversite olarak tarihe geçmiş oldu.

Bitkapital
loading...
Coin Türk

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Georgia Tech öğrenci kartlarına Bitcoin entegre edecek

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video