x

Genesis Mining Bulut Madencilik Fiyatlarını Düşürdü


Bitkapital

Bitcoin zorluk derecesinin son aylarda hızlı bir şekilde yükselmesiyle bulut madencilik ile üretilen BTC miktarı da dramatik bir şekilde düşüş gösterdi. Bunun yanı sıra son zamanlarda 450 dolar seviyelerinden 380’e kadar düşüş gösteren Bitcoin fiyatı, artık bulut madenciliğe girmenin kazançlı olmasını engelleyen diğer bir önemli faktör oldu.

Bunların sonucu olarak, bulut madencilik şirketi Genesis Mining, madenciliğin tekrar kazançlı hale gelebilmesi için geçtiğimiz hafta yaptığı duyuruyla Bitcoin bulut madencilik fiyatlarını düşürdüğünü açıkladı. Veri merkezine eklediği yeni madencilik ekipmanlarıyla birlikte bakım ücretlerini düşürmeyi başaran şirket, bunu GH/s fiyatlarına yansıtarak daha ideal bulut madencilik koşulları oluşturmayı hedefliyor.

Yeni fiyatlar ise şu şekilde olacak: Ömür boyu paket 100 GH/s $26 (1 GH/s $0.26), 2000 GH/s $499 (1 GH/s $0.25), 10 TH/s $2400 (1 GH/s $0.24). Bu fiyatlar yalnızca yeni alımlar için geçerli olacak. GH/s başına günlük bakım ücreti ise $0.00069’dan $0.00055’e düşürüldü. Belirlenen yeni fiyatlandırmayla birlikte bulut madenciliğinin daha karlı olacağı iddia ediliyor.

Öte yandan şirketin sunduğu diğer bir ürün olan Ethereum madenciliğinde şu anda tüm stoklar tükenmiş durumda. Son bir kaç aydır Ethereum’un hızlı bir şekilde değer kazanmasıyla birlikte GPU’lar ile yapılan Ether madenciğine olan talep bir hayli arttı ve Genesis üzerinden Ether madenciliği yapanlar için karlı bir ortam oluştu. Şirketten yapılan açıklamada kısa zaman içerisinde yeni GPU’lar eklenerek Ether madenciliğinin tekrar başlayacağı belirtiliyor.

Firmanın sunduğu diğer bir ürün olan 1 yıllık kontratlar şeklinde sunulan X11 madenciliği de devam ediyor. Fiyatlar ise şu anda; 1 MH/s $24 (1 MH/s $24), 20 MH/s $420 (1 MH/s $21) ve 100 MH/s $1900 (1 MH/s $19) şeklinde sunuluyor.

gene

Önemli Not: Bu makale Genesis Mining şirketinin basın açıklamasıdır ve makale içeriğiyle ilgili CoinTürk’ün herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Your reaction

NICE
SAD
FUNNY
OMG
WTF
WOW

Yorumlar 1

  1. Buraya yatırım yapmakla yapmamak arasına kararsız kalıyorum. Bitcoin talk yorumlarını okuduğumuz da neredeyse herşeye ponzi paranız batar vs gibi yorumlar yapılmış. Hİç adam akıllı bir site önerilmemiş. Hepsine ponzi deniliyor. İnsan kararsız kalıyor. Fiyatların inmeside cazip geliyor ama bitcoinin zorluğunun artmasıda düşündürüyor. Deneme amaçlı girmeyi düşünüyorum x11 paketlerine.

Bir Cevap Yazın

Genesis Mining Bulut Madencilik Fiyatlarını Düşürdü

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video