x

Geleceğin Para Birimi Bitcoin Olabilir


Bitkapital
Bitcoin’in piyasalardaki durdurulamaz yükselişi hakkında önemli açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Son olarakta Bahçeşehir Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu açıklamalarda bulundu.

Bitcoin hakkında zıt görüşlerin olduğuna değinen Tatlıoğlu, bazı iktisatçıların kripto paraların “balon olduğu” ve belirli bir süre sonra piyasadan silinecekleri şeklinde açıklamalarda bulunduğunu, diğer kesimin de ilerleyen zamanlarda dönemin parasının Bitcoin olacağını savunduğunu belirtiyor. Tatlıoğlu, “sistem çalışmaya devam ediyor. Bitcoin’in değeri bugün itibariyle 70 bin liranın üzerinde ve tahminlere göre 100 bin ila 1 milyon dolar arasında olması bekleniyor” dedi.

Şu anda ülkeler arası transferlerde de kullanılabildiğinin altını çizen Tatlıoğlu, Bitcoin’in blockchain teknolojisini kullandığını ve kendine ait bir sisteminin olduğunu dile getirdi.

Bitcoin’in kripto paralar içerisinde en değerlisi olduğunu savunan Tatlıoğlu, sistemin henüz tam manasıyla oturmadığını, bu nedenle çok fazla spekülasyona maruz kaldığını belirtti.

Bitcoin’in herhangi bir yöneticisin olmadığına değinen Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, bahsi geçen kripto paranın 21 milyon ile sınırlı olacak şekilde piyasaya sürüldüğünü, dünya üzerinde her alanda kabul gören paranın yerine geçmek üzere olduğunu sözlerine ekledi.

loading...
Biyolog, Futbol Sever, Bitcoin Meraklısı

Bir Cevap Yazın

Geleceğin Para Birimi Bitcoin Olabilir

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video