x

Geleceğin Banka Sistemleri Blockchain Teknolojisi İle Mi Sağlanacak?


Bitcoin ve Blockchain teknolojisi bankacılık devleri tarafından yakından izleniyor. Dünya çapında 100’e yakın banka sistemlerini Blockchain teknolojisi ile güncellemek için araştırma yapıyor.

Bu bankaların çoğu kaliteli hizmet için daha verimli çözümler aramaya ve kendilerini sürekli güncel tutmaya çalışan finansal kurumlardan oluşuyor. Üstelik bankalar tarafından Bitcoin’e olan ilgi her geçen gün de artıyor. İspanya’nın dünyaca bilinen bankası Santander tarafından Bitcoin için 100 milyon $’lık bir yatırım fonu oluşturuldu. Banka ayrıca geliştirilecek en iyi proje için 15.000 $ ödül verileceğini duyurdu.

Blockchain.info CEO Peter Smith CNBC’ye verdiği röportajda şunları ifade ediyor:

“En geç üç yıl içinde kripto para teknolojisi banka sistemlerinde uygulanmaya başlayacaktır. Şuan da birkaç banka ile bazı denemeler yapıyoruz. Bu sürecin gerçekten uzun olabileceğini düşünüyorum. Bence bu dönüşüm büyük kurumlar için siyasidir ve bu teknolojinin biraz daha gelişmeye ihtiyacı olduğuna inanıyorum.” 

Bitkapital
loading...
Sevinç Koçkaya Eroğlu

Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, evinde Bitcoin madenciliği yapıyor, yurt dışında yaşıyor, hobileri gastronomi ve seyahat, hayvan dostu.

Bir Cevap Yazın

Geleceğin Banka Sistemleri Blockchain Teknolojisi İle Mi Sağlanacak?

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video