x

Haftanın Panoraması -1 Beklentiler (07-14 Nisan Haftası)


Bitkapital

Geçtiğimiz hafta içerisinde olumlu-olumsuz birçok önemli gelişme yaşandığını görüyoruz. Kanadalı bir bankanın Bitcoin işlemlerine başlayabileceğini belirtmesi, IRS’in Bitcoin’in dijital para olarak görülebileceğini açıklaması ve onlarca şirketin daha alışverişlerde Bitcoin kabul etmeye başlaması gibi birçok olumlu gelişme yaşandı; ama en büyük gelişme yine Çin’den geldi. Bilindiği gibi Çin hükümeti exchange şirketlerinin banka hesaplarını durdurma kararı almıştı ve bu karar geçtiğimiz hafta resmen uygulandı. Uygulamanın ardından, haftanın son gününde 340 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, tepki alımlarıyla toparlanarak hafta sonunu 420 dolar seviyelerinde geçirdi. 14 Nisan Pazartesi bugün, kararın tamamen Bitcoin dünyasına yayılması ve yatırımcılar tarafından kabullenilmesinin ardından, yayın saati itibari ile 460 dolar seviyelerine çıktığını görmekteyiz.

Beklentiler

Çin’den gelen olumsuz haberlerin artık geride bırakıldığı çok açıkça görülmektedir. Ek olarak, hesapları durdurulan exchange şirketlerinin, çözüm arayışında olduklarını belirtmekte fayda var; nitekim çözüm bulunduğunda bunun fiyatlara olumlu yansıyacağını düşünmekteyiz. Yatırımcılar için ise, kısa vadede bir yükseliş trendi yakalanacağını söylemek yanlış olmaz. Önümüzde günlerde farklı bir olumsuz gelişme yaşanmaz ise, Bitcoin’in yeniden 550 – 600 dolar seviyelerine çıkabileceğini öngörmekteyiz.

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Haftanın Panoraması -1 Beklentiler (07-14 Nisan Haftası)

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video