x

Gatecoin Siber Saldırı Yüzünden 2 Milyon Dolar Kaybettiğini Bildirdi


Bitkapital

Gecen hafta dijital para ekosisteminde bir güvenlik açığı olayı daha ortaya çıktı. Hong Kong merkezli Ethereum tabanlı bazı kurulusların hizmetlerini etkileyen bir güvenlik açığı tespit edildi.
Geçtiğimiz Cuma günü Gatecoin’nin fonlarının kaybı ile sonuçlanan bir siber saldırı yaşanmış. Saldırının 9 Mayıs 2016’da başladığı ve 3 gün boyunca devam ettigi söylendi. Bu siber saldırı sonucu 2 milyon $ kayıp olduğu bildirildi. Böylece söylentiler doğrulanmış oldu. Gatecoin, 185.000 Ether ve 250 Bitcoin kaybının karşılığını yaklaşık 2.14 milyon $ olarak olduğunu söyledi. Ayrıntılar gizliliğini koruyor olsa da Gatecoin bu olayı incelemeye devam etmektedir.

Gatecoin yaptığı açıklamada:

” Daha önce müşterilerimizi kripto fonlarını çoklu imza cüzdanlarda saklanacağı konusunda bilgilendirmiştik. Ancak bu ihlal sistemimizi değiştirdi. Böylece ETH mevduat transferi ve cüzdanı doğrudan etkilendi. Bu da ETH fonlarının %5 civarında kaybı olduğu anlamına gelmektedir.” dedi.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Gatecoin Siber Saldırı Yüzünden 2 Milyon Dolar Kaybettiğini Bildirdi

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video