x

G7 Ülkeleri Dijital Paralar için Katı Politikalar Uygulamayı Düşünüyor


Bitkapital

Bitcoin Batı’daki en güçlü yedi ülkede sıkı düzenlemelerle karşılaşabilir. Der Spiegel’deki bir yazıda, bunun sebebinin IŞİD’in yüksek miktarda Bitcoin kullandığı şüphesi olduğu belirtiliyor.

Paris’teki saldırıların faili olan IŞİD İslam Devleti’nin Bitcoin’i kaynak olarak kullandığının düşünülmesi, hayata geçirilmesi planlanan kripto para kısıtlamalarının başlıca sebebi. Kripto paraların da dahil olduğu finansal teknolojilerin düzenlenmesi Antalya’daki G20 zirvesinde maliye bakanlarının aralarında konuştuğu konulardan biriydi. Konuyla ilgili olarak Avrupa Komisyonu geçtiğimiz günlerde Bitcoin’i sıkı bir incelemeye tabii tutacaklarını belirten bir bildiri yayınladı.

Anti-terörist hacker grubu GhostSec ise tespit ettikleri 3 milyon dolarlık bir bitcoin hesabının IŞİD’e ait olduğundan şüphelendiklerini açıklamıştı. Grup üyeleri IŞİD’in yine de Bitcoin’i sanıldığı kadar fazla kullanmadığını söylüyor:

“Bitcoin IŞİD’in gelirlerinin yalnızca yüzde biri ila yüzde üçüne tekabül ediyor ve Paris saldırılarıyla herhangi bir şekilde bağlantısı yok.”

loading...
müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Yorumlar 1

  1. birçok bitcoin borsası güvenlik için hesap onay sistemini kullanmakta. onay sisteminin içeriği ise kimlik bilgileri ve adres bilgilerinden oluşuyor. elindeki bitcoini bozdurmak istese bile bir bitcoin borsasıyla çalışmak zorunda. sahte kimlik kullanılsa bile elindeki bitcoinin çok fazla miktarda oluşu mercek altına alınmasına bir sebep. Önüne geçilebilir müdahale edilebilir. bitcoine direk yaptırım yapılması tamamen bahane olur. ben yinede bir müdahale olacağını sanmıyorum.

Bir Cevap Yazın

G7 Ülkeleri Dijital Paralar için Katı Politikalar Uygulamayı Düşünüyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video