x

Fransa Merkez Bankası Blockchain Araştırma Laboratuvarı Açıyor


Bitkapital

The Banque de France (Fransa Merkez Bankası) blockchain girişim şirketleriyle işbirliği yaparak fintech çözümleri üretmeyi planlıyor.

The Banque de France başkanı Villeroy de Galhau, Paris FinTech Forum’da yenilikçi dijital teknolojileri değerlendirdiklerini ve mevcut bankacılık sistemi için fırsatları araştırdıklarını söyledi. Ayrıca yapay zeka, chatbotları ve big data gibi konuları yakından takip eden Galhau, blockchain teknolojisi ve smart contract’ların finans dünyasını yeniden şekillendirebileceğine dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz yıl Banka, blockchain teknolojilerini kullanıcıların kimlik belirleme süreçlerinde SEPA alanı içinde yer alan bölge için test ettiklerini duyurmuştu. Görünen o ki yakın gelecekte kimlik belirleme dışında blockchain teknolojisi para transfer işlemleri için de kullanılmaya başlayacak.

Merkez bankalarının bu tür hamleleri,  yenilikçi teknolojileri günümüzde diğer kurumların da uygulaması için ışık tutuyor ve merkez bankalarının kararları piyasada öncü rol oynuyor. Bu nedenle atılacak küçük adımlar bile ekosistem için çok önemli ve kayda değer gelişmelerdir..

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Fransa Merkez Bankası Blockchain Araştırma Laboratuvarı Açıyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video