x

Ethereum Yazılım Dili Microsoft Visual Studio’ya Giriyor


Bitkapital

Microsoft geliştiricileri artık Ethereum blockchain’i kullanarak merkezi olmayan uygulamaları Microsoft platformları üzerinden inşa edebilecek.

etherumConsenSys ve Microsoft işbirliği sayesinde smart contracts’ları yazmak için Ethereum’un programlama dili (Solidity), Mircosoft’s Visual Studio platformuna eklenecek.

Geliştiriciler bu sayede merkezi olmayan uygulamaları (decentralized applications ya da dapp), inşa edebilecek, test edebilecek ve yayınlayabilecek.

CoinDesk’e konuşan ConsenSys CEO’su Joe Lubin, blockchain teknolojilerinin ülkelerin sosyal, ekonomik ve politik sistemlerine yeniden şekil vereceğini ifade ediyor ve ekliyor:

“Visual Studio dünyadaki en önemli yazılım geliştirme araçlarından biri, bu işbirliği ile farklı türde ve çeşitlilikte programlar geliştiriciler tarafından denenecek ve yepyeni inavasyonlara yol açılacaktır.”

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Ethereum Yazılım Dili Microsoft Visual Studio’ya Giriyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video