x

Ethereum Teknik Analiz


Değerli arkadaşlarım burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır. (Analiz tarihi: 22.10.2017)

Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı bir grafiktir.(Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)

Arkadaşlarım geçtiğimiz hafta Ethereum’ un genel görüntüsü için yükseliş trendinin devam ettiğini L1’den L6’ ya kadar çizmiş olduğum trendlerin oluşturduğu kanallar bu yükselişin trendinin bir nevi basamağı olduğunu belirtmiştim. ETH genel duruşunda bu haftada bir değişiklik yok, sadece yükseliş sonrası düzeltme hareketinin kritik bölgesindeyiz yazının devamında ayrıntılara değineceğim.

Arkadaşlarım ETH geçtiğimiz hafta L2 trendini kırmayı deneyip başaramamış, FIBO 0.5 desteğinde de tutunamayıp FIBO 0.382 desteğine doğru düşüşe geçmiş L1-L2 kanal alt bandı olan L1 trendine(290$ civarı bkz:15.10.2017 tarihli ETH teknik analizi) doğru düzeltme hareketi yapmıştır. Hafta içerisinde de 3 defa L1 trendine dokunmuş aşağısına geçmemiştir (Oluşan tüm barlar kırmızı düşüş barıdır). ETH 0.382 FIBO desteği ve L1 trendi civarında hareketini sürdürüyor ki hakikaten kritik bir bölge burası.

ETH üzerinde düşünebileceğimiz birkaç olası durum mevut bu noktada. Öncelikli olarak ETH’ a L1 trendinden tepki gelmesi durumunda tekrardan FIBO 0.318 direncini kırmak isteyecektir. Eğer FIBO 0.318 direnci üzerinde kapanışlar yapmayı başarabilirse tekrarda kanal üst bandı olan L2 trendine(350$ civarı) doğru yönelecektir. L2 trendini geçer ise sırasıyla FIBO 0.618 direnci (363$ civarı: güçlü FIBO direnci) ve L3 trendi (400$ civarı) gündeme gelecektir. Bu yükseliş durumunu şu anda RSI indikatörü desteklemiyor. L1 trendinden yukarı yönlü bir tepki barı oluşması ve RSI indikatörünün yönü yukarı çevirmesi tepki hareketi ile ilgili gösterge olarak takip edilebilir. Grafikte dikkatinizi çekmek istediğim bir husus ta geçmiş dönemde L1 trendi altına 2 defa sarkma olması ve tepkinin sarkma noktasından gelmesi. İllaki böyle bir durum oluşur diyemeyiz ama aklımızda bulunsun. Tabi L1 trendi altına sarkma olur ve kapanışlar artık L1 trendi altında olur ise FIBO 0.236 desteği gündeme gelecektir. FIBO 0.236 desteği de aşağı kırılışa düşüş hızlanacaktır. Şimdiye kadar oluşmamış yeni bir kanal oluşacaktır (L1-L2 kanalı genişliğinde). FIBO 0 seviyesi son kalemiz dikkat etmek gerekir.

Değerli arkadaşlarım umarım eğitim çalışmamız faydalı olmuştur. Paylaştığımız bu analiz teknik bir analizdir, eğitim çalışmasıdır.

Bitkapital
loading...
redart

Teknik Analiz, Borsa, Kripto Paralar, Müzik (Elektro Gitar & Bateri), Yemek , Gezmek…

Bir Cevap Yazın

Ethereum Teknik Analiz

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video