x

Ethereum Satışı Başladı


Bitkapital

Bitcoin dünyasının en çok merak edilen Kripto Para sistemlerinden olan Ethereum, dün gece yaptığı duyuru ile Ether ön satışını başlattı. Sizlerle daha önce paylaştığımız inceleme yazısında Ethereum’dan bahsetmiştik. Sabırla ve çok ciddi bir geliştirme süreci ile çalışmalarını sürdüren Ethereum ekibi uzun zamandan bu yana beklenen Ether Pre-sale ile projenin geliştirilmesi için gerekli olan finansman desteğini sağlamayı hedefliyor.

1 BTC karşılığı 2000 ETH (Ether) satın alınabiliyor. Bu fiyattan satış 14 Gün sürecek. 2. satış döneminde 1 BTC karşılığı 1970 ETH alınabilecek. Satın alma işlemi ethereum.org sitesinde yer alan adımları izleyerek gerçekleştirilebiliyor.

Satışın başlamasından bu yana sadece 12 saat geçti. Ancak buna rağmen 7.400.000 ETH’in çoktan satılmış olması, aylar süren meraklı bekleyişin boş yere olmadığının kanıtı gibi. Haberin yayın saati itibarı ile 3.700 BTC’lik yani 2.300.000 $ değerinde  ETH satıldı.

Ethereum ekibi tarafından detaylı bir şekilde risklerin ve beklentilerin anlatıldığı tüm kaynakları dikkatle incelemenizi tavsiye ediyoruz. Zira, yatırım yapmayı düşünüyorsanız bu aldığınız Ether ile 2014/2015 Kış dönemine kadar hiçbir işlem yapamayacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Yapılan diğer bir açıklama ile Ethereum madenciliğinin 2014 yılı 4. çeyreğinde başlayacağı duyuruldu.

Ethereum hakkında daha geniş bilgiye aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Ethereum Satışı Başladı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video