x

Ethereum Geliştiricileri DAO İçin Karşı Saldırı Mı Planlıyor?


Bitkapital

Ethereum geliştiricilerinin bir yenisinin geleceği söylentileri çıkan saldırıyı önleme amaçlı, fonları DAO’dan taşıdığı haberleri gündemi meşgul ediyor.

Ethereum Vakfının baş tasarımcısı ve geliştirici Alex Van de Sande, sosyal medyada DAO’dan fonlar hortumlanmaya devam ediyor şeklinde çıkan haberlerin hemen ardından Twitter’dan takipçilerine bu gelişmeyi duyurdu.

Milyonlarca dolar ether’in DAO’dan sızdırılmasının ardından Alex Van de Sande attığı tweet’te bu eylemin DAO’nun smart contract kodunu yeni bir saldırıdan/sızıntıdan korumaya dair bir önlem olduğunu belirtti.

Sande bu gelişmeyi Twitter’dan duyurduğu sırada Ethereum geliştiricilerinin kullandığı hesap yaklaşık 48 milyon dolar değerinde 4 milyon ether aktarıldı. Bu sırada bir başka adres ise 140 bin dolar değerinde ether topladı ancak bu hesabın yapılacağı iddia edilen saldırıyla alakalı mı yoksa Ethereum geliştiricilerinin bir başka hesabı mı olduğu bilinmiyor. Kime ait olduğu belirsiz bir üçüncü adres ise aynı esnada DAO’dan yaklaşık 820 bin dolara tekabül eden ether çekti.

Sande’nin belirttiği karşı saldırı haberinin, Ethereum üyelerinin “bir hafta önceki saldırıyı önleme amaçlı ağı ikinci yol ayrımına sokma” tartışmaları devam ederken gelmesi ise dikkatlerden kaçmadı. Van de Sande ise buna dair yorumda bulunmaktan şimdilik kaçınıyor.


Tepkini Göster

İyiymiş
Kötü
Keyifli
Yok artık!
Bu ne ya!
Harika!

Bir Cevap Yazın

Ethereum Geliştiricileri DAO İçin Karşı Saldırı Mı Planlıyor?

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video