x

Ethereum Classic Kripto Paralar Arasında 5. Sıraya Yükseldi


Bitkapital

Ethereum Classic Litecoin’in piyasa değerini geçerek en büyük 5. kripto para oldu. Ethereum Classic 4. büyük kripto para NEM’i de yüksek işlem hacmiyle geride bıraktı. Ethereum Classic günlük işlem hacminde NEM ve Ripple’a 326 milyon dolar fark attı.

Son aylarda Ethereum Classic iki temel sebepten ötürü talep ve günlük hacim artışı yaşadı: Ethereum Classic Trust’ın kuruluşu ve ETC’nin büyük dijital borsaları tarafından entegre edilmesi.

Bitcoin ve blockchain sektörünün önde gelen yatırım firmalarından Barry Silbert’ın Digital Currency Group’u 24 Nisan’da Ethereum Classic Trust’ı kurdu. ECT, akredite ve kurumsal yatırımcıların yatırım yapabileceği bir platform oluşturma amacıyla kuruldu.

Ethereum Classic o zamandan beri talep, fiyat, piyasa değeri ve işlem hacmi bakımından kayda değer bir artış gösterdi. Nisan başlarında 200 milyon dolar civarında olan ETC piyasa değeri 2 aydan kısa sürede 1.45 milyar dolara çıktı. Öte yandan Kuzey Kore’nin en büyük dijital para borsası Bithumb ve Çin’deki birçok borsa ETC desteği ekledi. Böylece Asya’daki kripto para yatırımcılarının önü açıldı.

Ethereum Classic (ETC) ile Ethereum (ETH) arasındaki temel farklar

Ethereum Classic Ethereum’dan farklı bir yol çizerek Mart ayında hard fork’a gitti ve deflasyona yönelik parasal politika benimsedi. Ethereum ise enflasyona yönelik parasal politika izliyor. Bunun sonucunda yıllık 13 milyon ether üretiliyor.

Ethereum Classic Ethereum’un mevcut enflasyona yönelik para politikasından Bitcoin tarzı sabit kaynaklı politikaya geçti.

Kuzey Kore ve ABD gibi önemli piyasalarda Ethereum Classic’e yönelik talep devam ederse Ethereum Classic’in fiyatının önümüzdeki yıllarda yükseleceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Kaynak: Cointelegraph

loading...

müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Yorumlar 1

Bir Cevap Yazın

Ethereum Classic Kripto Paralar Arasında 5. Sıraya Yükseldi

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video