x

Enerji Devi BP, İşlemlerinde Blockchain Teknolojisini mi Kullanacak ?


Bitkapital

Geçtiğimiz günlerde dünya enerji devi BP ile Wien Energie-Eni Trading & Shipping şirketi, Kanada Startup Grubu BTL tarafından geliştirilen bir enerji ticaret platformunu test etti ve yapılan deneme başarılı bir şekilde sonuçlandı.

BP’nin Teknoloji Müdürü David Eyton The Financial Times’a yaptığı açıklamada BP’nin üretim ölçeğinde blockchain kullanmaya hazır olup olmadığını söylemedi; ancak blockchain teknolojisinin açık ticaret işlemlerini destekleyebileceğini işaret etti ve ekledi:

Blokchain, işlemlerin hızlanması ve doğrulanması açısından çok verimli olabilir. Bir çok farklı kurumsal varlığa sahip büyük bir şirkette, finansal yerleşimleri yönetmek zorundasınız. Blockchain’in bize piyasada rekabet avantajı sağlayacak kullanımları var.

Eyton ayrıca, blockchain teknolojisinin muhtemel kullanım alanın özellikle şirketler arası ödemeler olduğuna dikkat çekti. BP’nin, diğer ticari işlemler için teknolojiyi uygulamak üzere deneyeceğini de ima etti.

Blockchain teknolojisinin ve kripto paraların ticaret işlemlerinde sağlayacağı kolaylık kaçınılmaz bir gerçek. BP gibi dünyanın her yerinde şubeleri olan şirketlerin şubeler ve merkez arasında olan para transferlerini hızlı ve küçük maliyetle gerçekleştirebilme potansiyeli ve bu potansiyelin şirketlere sağlayacağı kazanımlar inkar edilemez.

loading...

Elektronik ve Haberleşme Mühendisi, evinde Bitcoin madenciliği yapıyor, yurt dışında yaşıyor, hobileri gastronomi ve seyahat, hayvan dostu.

Bir Cevap Yazın

Enerji Devi BP, İşlemlerinde Blockchain Teknolojisini mi Kullanacak ?

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video