x

En İyi 50 FinTech Şirketi Arasına Giren BANKEX’in ICO’su Başlıyor


BANKEX, günümüz bankacılık sistemlerinin getirdiği yetersizlikleri Blockchain teknolojilerini kullanarak çözüyor.

Merkezsiz bankacılık hizmetleri sunan firma BANKEX geçtiğimiz günlerde, token satış etkinliğinin 28 Kasım tarihinde gerçekleşeceğini duyurdu. Tescilli fintech çözümleri kullanan BANKEX, yükselişteki blockchain sektörüyle geleneksel finansal sistem arasındaki uçuruma bir köprü kurmayı hedefliyor.

BANKEX kurucusu ve CEO’su Igor Kmel şu ifadeleri kaydetti:

“Geleneksel finans ve yatırım, mikro-finans, emlak, likit olmayan varlıklar, doğal kaynaklar ve türev piyasalar üzerinde dönüştürücü bir etki oluşturmayı umuyoruz. Bu ciddi miktarda yatırım gerektiren büyük bir girişim. Piyasa boşluğu geniş, potansiyel büyük ve amaç net. Biz var olan bankacılık sektörüne, yeni geliştirilen blockchain çözümlerini getirmek istiyoruz.”

Token satış etkinliği

Ön satışının ve özel satış döneminin ilk iki haftasında gerçekleşen çeşitli işlemlerde 10 milyon dolar toplayan BANKEX‘in token satış etkinliği, 28 Kasım 2017 ve 28 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek. Kullanıcılar satışa katılmak için ETH ve BTC kullanabilirler. Hem ön satıştaki hem de token satış etkinliğindeki yatırımcılar için 40 milyon dolarla sınırlandırılan BANKEX, BKX tokenleri 1 ETH için 500 BKX oranında satışa sunacak. Ayrıca finansal kuruluşlarla pilot projeleri ve protokolleri geliştirmek için etkin bir şekilde çalışan BANKEX, Kurumsal kullanıcılarına dağıtılacak BKX token sayısını sabitledi.

BANKEX CEO’su Igor Khmel; ürün geliştirme, operasyonlar ve djital strateji uygulamaları gibi alanlarda hatırı sayılır tecrübeye sahip bir fintech müteşebbisidir. Yüksek lisansını Standford’ta tamamalayan Khmel’in profesyonel geçmişi; McKinsey, Deloitte ve Citadel gibi prestijli organizasyonlarda edinilen başarılı deneyimlerini içeriyor. Ayrıca Khmel Doğu Avrupa’nın en büyük bankası Sberbank’ta, bir fintech laboratuvarı ve inovasyon bölümünün kurucusudur.

Akıllı kontratları kullanan ve varlıkların tokenizasyonundan güç alan BANKEX platformu, mevcut altyapıda işlev görecek finans zincirine ve toplu satış evraklarına olanak sağlıyor. Böylece bankalar ve diğer finansal kurumlar için özgün ve etkili çözümler oluşturuyor.

Birincil öncelikleri uyumluluk ve güvenlik olan BANKEX, token satışının her bir aşamasındaki riskleri azalmak için siber güvenlik firması Group-IB ile işbirliği kuruyor. Ayrıca bütün katılımcılar derin bir kayıt sürecinden geçiyorlar. Bireyin mahremiyetine saygı duyuluyor ve bu süreç boyunca hassas olan hiçbir bilgi toplanmıyor. Kaydolduklarında katılımcılar, ön satışa nasıl yönlenecekleri konusunda e-mail alıyorlar. Bu e-mail ön satış katkılarının yapılacağı ETH/BTC adreslerini de içeriyor.

Khmel şu ifadeleri açıklamalarına ekledi:

“Toplu satış etkinliği esnasında edinilen bütün kaynaklar, BANKEX projesine katılan ilgililerin başarısını güvence altına almak için kullanılacak. Görevimizi yerine getirmek ve dünya standartlarındaki ekibimizle büyümeye devam etmek için bütünüyle kaynak ve donanım sağlamış hale gelmeyi hedefliyoruz.”

Danışma kurulu

BANKEX’in gösterişli danışma kurulu; Chronobank kurucusu Sergey Sergienko, Waves kurucusu Sasha Ivanov, ethreum yatırımcısı Nehemia Kramer, deneyimli finansal market stratejisti Chris Skinner, Symphony Foundation yönetici müdürü Gabriele Colombo ve Maryland Üniversitesi Ekonomi Profesörü Peter Cramton gibi değerli isimlerden oluşuyor.

Sektörde BANKEX’i destekleyen önemli kurumlardan birkaçı ise şu şekilde sıralanıyor: ConsenSys, Balanc3, Microsoft, 9 ülkede hizmet veren kitlesel fonlanmış kargo şirketi Dostavista, lider Amerikan bankalarından oluşan kurum Symphony Foundation ve Rusya’daki en büyük borsa grubu Moscow Exchange. Üstelik Mayıs 2017’de BANKEX, itibarlı finans dergisi Financial IT’nin dünyadaki en iyi 50 fintech şirketi listesine girmeyi başardı.

BANKEX hakkında

Standart hale getirilen fintech çözümlerini kullanan merkezsiz bankacılık servisi sunan firma BANKEX, yeni ortaya çıkan blockchain sektörüyle geleneksel finans sektörlerinin arasındaki uçuruma bir köprü kurmayı hedefliyor. Akıllı kontratları uygulayan ve tokenizasyona olanak sağlayan platform, kitlesel fonlama belgelerini ve finans zincirini güçlendiriyor. Böylece verimli ve zamandan tasarruf eden çözümler oluşturuyor. BANKEX’in yenilikçi çözümleri birçok alana ulaşıyor ve geleneksel finans, yatırım ve gelecek piyasalar için dönüştürücü etkiler meydana getiriyor.

BANKEX resmi token satışı 28 Kasım tarihinde başlayacak. Satışa buradan katılabilirsiniz.

Website – Whitepaper – Facebook

 

 

Bitkapital
loading...
Coin Türk

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

En İyi 50 FinTech Şirketi Arasına Giren BANKEX’in ICO’su Başlıyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video