x

Düşük Maliyetli Fiziksel Bitcoin


Bitkapital

Finlandiya merkezli Bitcoin girişim şirketi Denarium, düşük maliyetli fiziksel Bitcoin satışına başladı. İçerisinde 1/10 ve 1/100 Bitcoin bulunan ve madeni para şeklinde tasarlanan Bitcoin paraları, diğer şirketlere göre çok daha uygun bir fiyata satışa çıkarıldı. Bu tür bir girişimi ilk olarak 2011 yılında Casascius şirketi gerçekleştirmişti ve büyük bir ilgi görmüştü.

Denarium’un ürettiği fiziksel Bitcoin’ler, ayrıca boş olarak da satılıyor, yani içerisinde Bitcoin yüklü değil; fakat bu paralara istenildiği an tekrar Bitcoin yüklenebiliyor. Boş olarak satılanların fiyatı 0.0427 BTC olarak belirlenmiş. Eğer 1/10 veya 1/100 Bitcoin yüklü bir madeni para almak istiyorsanız 0.1427 ya da 0.0527 BTC ödemeniz gerekiyor.

Ürün satın alındığında, Türkiye için nakliyat masrafının yaklaşık 27 Türk Lirası civarında olduğunu belirtelim. Şu anda ön sipariş alarak satış yapılıyor, satın alınan ürünlerin gönderimi ise Haziran 2015’te başlayacak.

Denarium77

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Düşük Maliyetli Fiziksel Bitcoin

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video