x

Dünyanın en aktif Bitcoin exchange platformu: OKCoin


Bitkapital

Çin merkezli exchange şirketi OKCoin, son 24 saatlik işlemlerde ilk kez Dolar/BTC kurunda  en fazla hacme sahip şirket oldu. Coindesk haberine göre, Bitstamp, Bitfinex ve Btc-e gibi diğer büyük rakiplerine karşı bir adım öne geçen OKCoin, Çin hükumetinin tüm yasaklamalarına karşı hala ayakta durmaya devam ediyor.

Bu yılın başında Çin’de yaşanan gelişmelerden kripto para sistemi oldukça etkilenmişti ve aylarca süren panik havası Çin’de ve tüm dünyada güven kaybına yol açmıştı. Bu  gelişme ile olumsuz havanın yavaş yavaş tersine döndüğünü görebiliyoruz. Hali hazırda Çin para birimi Yuan ile işlemlerine devam eden OKCoin ve diğer Çinli exchange şirketlerinde, ABD para birimi olan Dolar ile yüklü miktarda işlem gerçekleştirilmesi, Bitcoin’e olan güvenin artmaya başladığının bir göstergesi olarak yorumlanmalıdır.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Dünyanın en aktif Bitcoin exchange platformu: OKCoin

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video