x

Dünya’da Bitcoin Yatırımları Artıyor


Bitkapital

2014 yılı Bitcoin ve teknolojisi ile ilgili gelişmelerin en hızlı yaşandığı yıl olmaya devam ediyor. Blockchain verilerine göre aylık 100 Milyon doların üzerinde ticari işlem hacmine ulaşan Bitcoin piyasasına yapılan yatırımlar her geçen gün büyüyor.

Online Bitcoin  Cüzdan sağlayıcısı olarak bildiğimiz ve geleceğin Bitcoin Bankası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen XAPO, geçtiğimiz aylarda aldığı 20 Milyon dolarlık yatırımına bir yenisini daha ekledi. Xapo’dan yapılan açıklamaya göre, dünyada bir çok yatırımda imzası bulunan Greylock Partners ve Index Ventures, Xapo’nun 20 Milyon dolarlık ikinci dönem yatırımcıları oldu. Böylece Xapo’nın aldığı yatırım miktarı, toplam 40 Milyon dolara ulaşmış oldu.

Fortune.com dan Dan Primack tarafından hazırlanan haberde Ribbit Capital’in verilerine dayalı olarak Bitcoin’in 2013-2014 yıllarında aldığı reel yatırım değerlendirmesi yer alıyor. Buna görei Xapo’nun aldığı son yatırımdan sonra sadece 2014 yılının ilk  altı aylık döneminde toplam 107 yeni girişim 176 Milyon dolar yatırım almış oldu. Aynı verilere göre 2013 ve 2014 yılı ilk yarısında Bitcoin ile ilgili girişimlere yapılan yatırımın 292 Milyon dolara ulaştığı görülüyor.

Ribbit Capital’in verileri doğrultusunda 2014 itibarı ile en ciddi yatırımı alan 4 şirket sırasıyla 40 Milyon dolar ile Xapo, 32,7 Milyon Dolar ile BitPay, 31,7 Milyon dolar ile Coinbase ve 26 Milyon dolar ile Circle oldu.

 

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Dünya’da Bitcoin Yatırımları Artıyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video