x

DASH Son 15 Günde %100’den Fazla Kazandırdı


Bitkapital

Gizlilik merkezli kripto para DASH bir rekora imza attı. Şubat ayı başından ortalarına kadar 0,016 seviyelerinde seyreden kripto para, önce 0,02 barajını daha sonrasında 0,025 barajını kırdı. Bugün ise 0,03’lük seviye geçildi ve yazının hazırlandığı tarih itibariyle 0,0326 BTC seviyesinden işlem yapılıyor. Bu yükseliş son 15 günde BTC bazında %100’ün üzerinde kazanç anlamına geliyor.

Bitcoin fiyatının 1210 USD seviyelerinde olduğu düşünüldüğünde, DASH fiyatı $40 dolara dayanmış durumda. Son 24 saatlik verilere göre borsalardaki toplam işlem hacmi 17 milyon doların üzerinde. Toplam piyasa değeri ise 276 milyon dolar. Toplam piyasa değeriyle Bitcoin ve Ethereum’un ardından 3. sırada yer alıyor.

DASH’de yaşanan bu yükselişlerin elbette sebepleri var. Birinci ve en önemli sebeplerden biri sirkülasyondaki toplam DASH miktarının diğer kripto paralara kıyasla oldukça düşük olması. Yüz milyonlarca, hatta milyarlarca adet üretilen kripto paralara karşı şu anda sirkülasyonda sadece 7.13 milyon adet DASH bulunuyor. İşlemlerdeki anonimlik ve gizlilik ise diğer bir neden. Bunun dışında neredeyse her gün bir yenilik ve geliştirme duyuran DASH ekibi, fiyatın bu kadar yükselmesinin temel sebebi. DASH ekibinin yaptığı duyuruları resmi twitter sayfasından takip edebilirsiniz. DASH’in son bir aylık performansını aşağıdaki grafikte görebilirsiniz.

 

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

DASH Son 15 Günde %100’den Fazla Kazandırdı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video