x

DASH, ETH ve XMR Fiyatlarında Patlama Yaşanıyor: Piyasa Değerleri $4,5 Milyar


Bitkapital

SEC kararının açıklanmasının hemen ardından altcoin fiyatlarında büyük bir yükseliş gözlemleniyor. Özellikle DASH, Ethereum ve Monero’da yatırımcılarının yüzünü güldüren yükselişler var.

DASH önceki haftalarda yayınladığımız yazıda  belirttiğimiz gibi 30 dolar civarından işlem yapılırken, şu anda 95 USD’ye kadar yükseldi. Dün akşam saatlerinde ise 100 USD rakamını gören DASH, son bir ayda yatırımcılarının parasını 3’e katladı. Piyasa değeri ise 600 milyon doların üzerine çıktı.

Bunun yanı sıra, Bitcoin’den sonra en büyük piyasa değerine sahip Ethereum’da da 0,02 BTC seviyelerinden 0,035’lere kadar çıkış yaşandı ve yüksek hacimli işlemler devam ediyor. 40 USD barajını zorlayan ETH’in piyasa değeri 3,5 milyar doların üzerinde.

Artış bu coin’lerle sınırlı kalmadı. Monero’da yükselişten nasibini alanlar arasında. Son bir haftada %70 civarında artışın yaşandığı Monero, 20 dolarlık barajı kırdı ve şu an $21,5’dan işlem yapılıyor. Piyasa değeri ise 305 milyon dolar.

Topluluk tarafından benimsenen bu üç kripto paranın piyasa değeri hesaplandığında 4,5 milyar dolarlık bir rakama tekabül ediliyor. Bitcoin’in piyasa değeri ise şu anda 20 milyar dolar. Toplam kripto para piyasalarına bakıldığında 25 milyarı doları geçen bir değerle karşı karşıyayız, bu tüm zamanların en yükseği olarak karşımıza çıkıyor.

Kripto paraların yolun başında olduğu ve yarattığı yenilikçi teknolojiler düşünüldüğünde bu değerin yakın gelecekte 100 milyar ve sonrasında 1 trilyon dolar olması beklenen bir sonuç olarak sürpriz olmayacaktır..

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

DASH, ETH ve XMR Fiyatlarında Patlama Yaşanıyor: Piyasa Değerleri $4,5 Milyar

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video