x

Confideal ICO’su Başlıyor


Ethereum blockchain’i üzerinde geliştirilmiş smart contracts platformu Confideal, merakla beklenen ICO’sunun 2 Kasım’da (bugün) başladığını duyurdu. Şirket ICO kampanyasında 70,000 ETH yani 21.5 milyon dolar yatırım toplamayı hedefliyor. CDL token’i satın alacak ilk yatırımcıları % 25 bonus gibi avantajlar bekliyor. ICO 20 gün sürecek ve 22 Kasım’da s0na erecek.

Token piyasasını iyi yönde geliştirecek bir hamle

Smart contract yönetim platform Confideal, mevcut token piyasasında dolandırıcılık tehdidini azaltmayı ve sorumluluk ve yükümlülüklerin önemini artırmayı amaçlıyor ve bu doğrultuda şeffaflık inisiyatifini devreye sokuyor: Zaman zaman “dijital ayak izi” olarak anılan hash’lerden projenin whitepaper’ının PDF dosyasına gömülecek. Bu hash yapısı itibariyle yalnızca okunabilir (üzerinde değişiklik yapılamaz) olacak ve Etherscan’den görüntülenebilecek.

ICO sırasında ve ICO’dan sonra bu PDF dosyasına Confideal’ın websitesinden erişilebilir. İndirmenin tamamlanmasıyla birlikte tüm kullanıcılar ICO’dan çok sonra dahi dosyanın hash’ini hesaplayabilir ve ICO smart contract’inin içindeki hash ile bunu karşılaştırabilir. 1 byte kadar küçük bir değişim olması durumunda dahi hash’ler eşleşmez. ICO’nun temelini oluşturan whitepaper dosyasının entegre oluşunu garanti etmenin dışında Confideal platformu, projenin adım adım ilerlemesini gösteren raporların yayınlanacağı özel bir web sayfası kurmak için çalışmalarını sürdürüyor.

İşbirliğinden beslenen ortam

Confideal kullanması oldukça kolay ve kullanıcılara maksimum fayda sağlayacak bir platform geliştirmek için dur durak bilmeden çalışıyor. Şirket şu ana kadar pek çok stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. Bu anlaşmaların kapsamlarını artırılmış güvenlik, veri bütünlüğü, daha esnek ödeme koşulları, genişletilmiş özellik ve işlevsellik olarak sıralayabiliriz. Confideal ekibi, bu anlaşmalar kapsamında masaya oturduğu şirketlere yönelik bir teşekkür metni yayınladı. Şirkete ettiği yardımlar için teşekkür edilen ve stratejik ortak olarak işlev gören şirketler şunlar:

 • Bankex
 • Bitcoinist
 • Block.Law
 • BugBounty.Center
 • Byzantium
 • Cryptonomica
 • District0x
 • Gamity
 • Hacken
 • ICOPromo
 • IMMLA
 • SmartDec
 • WealthMan

Confideal hakkında

Confideal, şirketlere ve bireylere kullanıcı dostu bir arayüzü kullanarak ve hiçbir programlama becerisine gerek duymadan ethereum blockchain’i üzerinden smart contracts (akıllı sözleşmeler) oluşturma şansı tanıyor. Platformun tam işlevsel ve sorunsuz çalışan sürümü kullanıma hazır durumda ve an itibariyle, tıpkı geleneksel anlaşmalarda olduğu gibi iki taraflı etkileşimi destekler nitelikte. Proje ekibi daha kompleks kullanım durumları üzerinde çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bu kullanım durumlarının üçüncü parti hizmetlerden (örneğin nakliye şirketleri) ve çeşitli araçlardan (Nesnelerin İnterneti entegrasyonu gibi) gelen verilerin zemin hazırlayacağı çok taraflı işlemler ve sözleşmelere yönelik olduğu tahmin ediliyor. Projenin yol haritasında belirtilen en dikkat çekici özelliklerden biri olan anlaşmazlık çözüm modülünün ise 2018 yılın başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Confideal platformu çoklu satış kanallarını ve iş modellerini hedef alıyor. Bunlar arasında C2C ve B2C etkileşimleriyle (bireyler arasındaki ve bir şirketle müşterisi arasındaki işlemler) B2B ve B2B2C etkileşimleri (çoklu şirket katılımcılarını ve müşterilerine mal ve hizmet satan büyük e-ticaret şirketleri için özel olarak geliştirilmiş kompleks kullanım durumlarını  kapsar) bulunuyor.

Platformun para kazanma modelini ise % 1’e sabitlenmiş bir işlem ücretiyle açıklayabiliriz. (CDL token’iyle ödeme yapan token sahipleri için böyle bir ücret söz konusu değildir). Bununla birlikte fiyatlandırmayla ilgili kurallar gelecekte değişebilir.

Birçok bağımsız ICO değerlendirme sitesinde Confideal’ın ICO’su yüksek puanıyla dikkat çekiyor ve uzun vadeli yatırımcılar için “stabil” ve “tavsiye edilir” olarak değerlendiriliyor: ICOrating.com, ICObench.com, ICObazaar.com.

Confideal hakkında daha fazla bilgi için confideal.io sitesini ziyaret edin veya Telegram kanalına katılın.

Bitkapital
loading...
Coin Türk

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Confideal ICO’su Başlıyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video