x

Colendi ICO Hazırlığında


Bitkapital
Geçtiğimiz yıl Webrazzi Fintech’te tanıtılan Colendi, proje ile ilgili detayları web sitesinde paylaştı.

Webrazzi’nin haberine göre, Bülent Tekmen’in 3 kurucu ortağından biri olduğu Colendi, Blockchain tabanlı bir protokol olarak karşımıza çıkıyor. Gerçek hayat verileri ile sanal finansal pasaportlar oluşturacak olan Colendi, ICO hazırlığında.

Blockchain teknolojisi ile bankaların ötesinde bir dijital kredi skoru sağlamayı hedefleyen Colendi, değerlendirmelerini yaparken kullanıcılarının akıllı telefon, alışveriş, sosyal medya ve finansal durumları gibi verilerden yararlanmayı hedefliyor. Bankalardan farklı olarak sadece finansal verileri incelemeyen Colendi, henüz kullanıma sunulmamasına rağmen anlaşmalı bir iş ortağı ile çalışıyor.

Oldukça kolay bir kullanım sunan Colendi, hem mobil uygulama hem de ticari kullanımlar için API desteğine sahip. Kullanıcılarına ödeme yapma imkanı da sağlayacak olan Blockchain girişimi, mobil uygulamanın yanında token ve kartta sunacak. Colendi, merkezi olmayan bir puanlama sistemi kullanacak. Puanlamalar ise makine öğrenme ve çeşitli algoritmalar sayesinde gerçekleştirilecek.

Bu girişim için güvenlik konusu oldukça büyük önem arz ediyor. İlk aşamada finans dünyasına odaklanmış olsa da Colendi’nin pek çok farklı sektörde kullanılabileceğini ekleyebiliriz. Ülkemizde 1 milyon kullanıcıya en hızlı ulaşan finansal uygulama olmayı hedefleyen Colendi, İsviçre merkezli olduğu için teknolojisini tüm dünyaya sunabilecek. Colendi ile ilgili detaylı dokümana buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: webrazzi.com

loading...
Biyolog, Futbol Sever, Bitcoin Meraklısı

Bir Cevap Yazın

Colendi ICO Hazırlığında

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video