x

Çoklu Kripto Para Cüzdanı: Exodus


Bitkapital

Sorumluluk reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, aşağıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Exodus, JP Richardson ve Daniel Castagnoli tarafından yaratılan ilk çoklu kripto para cüzdanı. Bilgisayarınıza kuracağınız Exodus cüzdanınızda BTC, LTC, ETH, Dash ve DOGE kullanabilir ve işlem yapabilirsiniz.

Bu uygulamayla tüm bilgileriniz ve özel anahtarınız sadece kendi bilgisayarınızda depolanır ve merkezi bir sunucuda saklanmaz bu nedenle Exodus cüzdan güvenle kullanılabilir.

Cüzdan içerisindeki Portföy kısmından kripto paralarınızın tamamının değerlerini USD cinsinden anlık olarak görebilir ve takibini yapabilirsiniz.

Yan taraftaki resimde görüleceği üzere Portföyde bulunan 5 kripto paranın dağılımı diyagram şeklinde ve yüzdesel olarak veriliyor.

Basit ve kullanışlı bir arayüze sahip olan cüzdan, kripto paralarla ilk tanışanlardan profesyonel kullanıcılara kadar geniş bir yelpazede kullanıcı grubuna hitap ediyor.

Exodus cüzdanın muadillerine göre en önemli özelliği ise cüzdan içerisinde kripto paralar arasında takasa izin vermesi.

Başka bir ifadeyle, Exodus ile BTC, LTC, ETH, Dash ve DOGE gibi kripto paralar arasında anlık olarak takas yapabilir ve o anda ihtiyacınız olan kripto paraya sahip olabilirsiniz.

Bunun için yapılması gereken sadece ilgili alana rakamları girmek, diğer tüm detaylar cüzdan tarafından otomatik olarak yapılıyor.

Bu özellik Shapeshift desteği ile cüzdana gömülü olarak geliyor ve basit bir kaç adımdan oluşan işlemler ile (işlemin ağda onaylanma hızına göre) dakikalar içerisinde tamamlanıyor.

Cüzdan içerisinde kripto para gönderme ve alma işlemleri de oldukça kolay ve basit. Wallet kısmından öncelikle işlem yapılmak istenen kripto para ve gönderme ya da alma seçeneği seçiliyor.

Sonrasında adres ve miktar girerek gönderme işlemi yapılabilir. Alma işleminde ise ekranda adres bilginiz ve adresin QR kod hali gösteriliyor.

Exodus cüzdanı kurmak için aşağıdaki bu linkden faydalanabilirsiniz. Kurulum yaptıktan sonra cüzdanınıza küçük bir miktar kripto para yükleyip aktif hale getirmeniz ve backup dosyanızı almanız gerekiyor. Bu dosya bilgisayarınızla ilgili herhangi bir sıkıntıda cüzdanınıza tekrar erişmek için gereklidir.

Exodus cüzdan özelliklerini daha kolay anlayabilmek için aşağıdaki 2 dakikalık videoya göz atmanızda fayda var. Video oldukça basit ve anlaşılır bir şekilde cüzdan kullanımını açıklıyor. Exodus’un sosyal medya ve iletişim kanallarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

YoutubeGithubTwitterSlack – Instagram

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Yorumlar 4

Bir Cevap Yazın

Çoklu Kripto Para Cüzdanı: Exodus

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video