x

CoinTürk Türk Lirası Bitcoin İndeksi Yayında!


CoinTürk olarak, Türkiye’de Bitcoin ve kripto para dünyası için sitemizi geliştirme çalışmalarına devam ediyoruz. Bu bağlamda CoinTürk Bitcoin İndeksini okurlarımızla buluşturuyoruz.

Bu indeks sayesinde Türkiye piyasasında var olan “Referans Bitcoin Fiyatı” eksikliğini gidermeyi hedefliyoruz. Bu fiyatı perakende satışlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bitcoin eko sistemi içerisinde yer alan ve geçerliliği kanıtlanmış tüm borsalar baz fiyat belirlenirken hesaplamaya katılmıştır.

Hesaplamaya katılan borsalar: Bitstamp, BtcTürk, Btc-E, İtbit, Okcoin, Coinbase ve Bitfinex‘tir.

Hacimsel ağırlıklı fiyatlar ise bu borsalardan anlık çekilip geliştirdiğimiz algoritmayla birlikte 1’er dakika aralıklarla güncellenmektedir. CoinTürk Bitcoin Fiyat İndeks’inin yanında çok yakında veri tabanımızda saklanan fiyatlar geriye dönük grafik ve görsel destekli olarak okurlarımızın kullanımına açılacaktır. Ayrıca “CoinTürk api” çalışmaları en kısa zamanda tamamlanarak kullanıma açılacaktır. İndeks’i ana sayfa sağ kısımda görebilirsiniz.

indeksgörsel

Yasal Uyarı: Bu fiyat ve CoinTürk sitesinde yayınlanan diğer tüm fiyatlar “tavsiye edilen” perakende bitcoin fiyatlarıdır. Yatırım ve alış/satış işlemleriniz için anlık gerçek fiyat garantisi vermez. Yatırım yaparken, kendi öngörülerinizi kullanmanızı ve kendi fiyat araştırmalarınızı yapmanızı önemle tavsiye ederiz.

Bitkapital
loading...
Coin Türk

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

CoinTürk Türk Lirası Bitcoin İndeksi Yayında!

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video