Bitcoin Fiyat İndeks Nasıl Hesaplanıyor?

CoinTürk tarafından yayınlanan Bitcoin Fiyat indeks; dünya çapında ve Türkiye’de işlem gören bitcoin borsalarından alınan anlık fiyat ortalamaların, o borsanın işlem hacmine etkisini de hesaba katarak ortaya çıkarılmaktadır. Bu sayede Türkiye piyasasında var olan “Baz Bitcoin Fiyatı” eksikliği giderilmek istenmiştir.

Bu fiyatı perakende satışlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bitcoin eko sistemi içerisinde yer alan ve geçerliliği kanıtlanmış tüm borsalar baz fiyat belirlenirken hesaplamaya katılmıştır.

Hesaplamaya katılan borsalar: Bitstamp, Btc-E, İtbit, Okcoin, Coinbase, Bitfinex

CoinTürk Bitcoin Fiyat İndeks’i sitenizde istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.  Fiyatlar, tüm dünya borsalarından 1 Dakika aralıkla çekilmektedir. Çok yakında veri tabanımızda saklanan fiyatlar sizlerin de kullanımına açılacaktır.

Yasal Uyarı: Bu fiyat ve CoinTürk sitesinde yayınlanan diğer tüm fiyatlar “tavsiye edilen” perakende bitcoin fiyatlarıdır. Yatırım ve alış/satış işlemleriniz için anlık gerçek fiyat garantisi vermez. Yatırım yaparken, kendi öngörülerinizi kullanmanızı ve kendi fiyat araştırmalarınızı yapmanızı önemle tavsiye ederiz.

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video