x

Coinbase ve Ripple New York’ta Lisans Alıyor


Bitkapital

Reuters’ın haberine göre New York Finansal Hizmetler Birimi (NYSDF) iki kripto para şirketinin de lisans başvurusunu onaylayacak.

Reuters “konuyla yakından ilişkili birini” kaynak göstererek Coinbase Inc ve Ripple Labs Inc’e kısa zamanda iki yeni BitLicense verilebileceğini belirtiyor.

NYSDF’nin Nisan sonunda sitesinde yayınlanan Coinbase ve Ripple Labs’in yaptığı “sanal para iş etkinliğinde bulunma lisansı” ve bunun yanı sıra yalnızca Coinbase’in yaptığı “para aktarıcılığı alanında çalışma lisansı” başvuruları bu bilgiyi destekleyen tek somut kanıt olarak gösteriliyor.

Reuters’a göre buna benzer duyurular yalnızca evrak işleri tamamlandığında ve lisans kabul aşamasındayken yapılıyor. Eğer iki şirkete New York’ta lisans çıkarsa lisanslı şirketlerin sayısı Circle ile beraber üçe çıkacak.

Ağustos 2015’ten beri en az 21 şirket BitLicense başvurusu yapmasına rağmen NYFDS hâlâ bu başvuruları değerlendiriyor. Gemini ve itBit gibi şirketler ise BitLicense yerine aldıkları bankacılık lisansıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Avrupa’da ise halihazırda iki lisanslı şirket bulunuyor: Barclays’ın iş ortaklarından Circle ve Bitstamp. Her iki şirket de ek bir izne gerek duymaksızın 28 Avrupa Birliği ülkesinde de işlem yapabiliyor.

Serhat Ant
müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Tepkini Göster

İyiymiş
Kötü
Keyifli
Yok artık!
Bu ne ya!
Harika!

Bir Cevap Yazın

Coinbase ve Ripple New York’ta Lisans Alıyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video
...
Anket
Fikir almak ya da seçim yapmak için bir oylama başlatın.
Haber
Haberlerinizi, Makalelerinizi kolayca ekleyebileceğiniz görsel editör