x

Coinbase İşlemlerden Masraf Kesmeye Başlıyor


Bitkapital

Bitcoin ve ether borsası Coinbase, Mart ayının sonlarına doğru kullanıcıların gerçekleştirdiği birtakım işlem türlerindeki masraf miktarını değiştirmeyi planlıyor.

Bu hafta yayınladığı yeni bir blog postunda startup sözde “chain üzerinden yapılan” işlem masraflarının tamamlanması sürecinde ettiği “yardım”ın altını çizerek, ağın bu transferleri doğrulaması için gereken bu masrafları bizzat kendilerinin ödediğini not düştü.

Postun devamında ise takip ettikleri bu politikanın artık borsa için “ciddi bir ekonomik yük” haline geldiği ve 21 Mart 2017 tarihinden itibaren başlayarak bu masrafın bitcoin ve ethereum blockchain’leri üzerinden ağ işlemi yapacak müşteriler tarafından ödendiği belirtildi.

Site üzerinden yapılan ve müşteriler arasında gerçekleşen işlem hizmetinin ise ücretsiz olarak müşterilere sağlanmaya devam edileceğinin altı çizildi.

Yani borsanın açıklamasına göre değişen tek şey, bundan böyle masraf miktarı, müşteri bir işlem yapmaya hazırlandığında müşterinin ekranında belirecek.

Coinbase ürün müdürü Ankur Nandwani ise aynı posta eklenmiş demecinde şu ifadelere yer verdi:

“Masraflar ağın o anki koşullarına bağlı olarak dinamik bir şekilde müşterilere çıkarılacak ve müşterilerin blockchain üzerinden bir işlem gönderdiklerinde kendilerine çıkarılan bu masrafı ödemeleri gerekecek.”

Kriptopara borsası postta ayrıca, müşterilere SMS yoluyla gerçekleşen birçok özelliğin sona ermesi de dahil olmak üzere askıda bekleyen diğer hizmet değişikliklerinden bahsetti.

2013’ten beri müşterilerin kullanımında olan bu hizmetin o zamanlar oldukça faydalı olduğu ancak akıllı telefonların yoğun bir şekilde kullanıldığı günümüzde artık bir esprisinin kalmadığı belirtilen postta, borsanın geliştirilmiş mobil uygulamasının daha fazla kullanılması adına bu hizmetten vazgeçileceği vurgulandı. SMS özelliği 21 Marttan itibaren kullanımdan kalkacak. Mobil uygulamanın gelişmesiyle birlikte 2014’ten beri kulanımda olan “kullanıcı ödeme sayfası özelliği” de hizmetten kalkacak.

loading...
müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Yorumlar 2

Bir Cevap Yazın

Coinbase İşlemlerden Masraf Kesmeye Başlıyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video