x

Chatterjee: Hindistan’da ki Bitcoin Akışı Acil Olarak Düzenlenmeli


Bitkapital
Yerel haber kaynaklarından alınan bilgiye göre, Avukat Bivas Chatterjee, Bitcoin’in Hindistan’da ki akışının bir an önce düzenlenmesi için Cuma günü Calcutta mahkemesinde bir kamu davası başlattı.

Siber suçlarla özel olarak ilgilenen Chatterjee dilekçesinde, kripto para birimlerinin çoğunlukla kötü amaçlarla kullanıldığını ve Çin’de olduğu gibi derhal düzenlenmesi gerektiğini talep etti.

Dilekçeye göre;

Bitcoin kullanımı, nakitsiz ekonomiye geçilmesiyle beraber maksimum seviyeye ulaştı. Bununla beraber de Hindistan’da hukuk organlarının kafası karıştı. Hükümet ya Çin gibi Bitcoin’i yasaklamadı ya da derhal düzenleyici önlemler almalıdır.

Kimlik Gizliliği Problemi

Avukata göre, Bitcoin takip edilmesi zor olduğu için yasa dışı işlemlerde kullanılıyor. Chatterjee, “Kripto para birimleri, düşük maliyetli, kimlik gizliliği olan ve hızlı fon transferlerini sağlıyor. Bu tür işlemlerin takibi çok zor. Kimlik gizliliği olduğu için kripto para işlemleriyle gerçekleştirilen suçların soruşturulmasında, yetkililer engellerle karşılaşıyor.” dedi.

Bununla beraber Chatterjee’nin ifadeleri kripto paralar hakkında çok olumsuz olsa da Japonya gibi bazı ülkeler Bitcoin’i ve diğer kripto paraları geleceğin ödeme sistemi olarak benimsemiş durumdalar.

Kaynak: cointelegraph.com

loading...

Bir Cevap Yazın

Chatterjee: Hindistan’da ki Bitcoin Akışı Acil Olarak Düzenlenmeli

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video