x

CEX.IO Risk Önleme Sistemiyle BTC ve ETH için Margin İşlemleri Başlatıyor


Bitkapital

Kripto para borsası CEX.IO, 1:2 ve 1:3 kaldıraçlı olmak üzere BTC/USD ve ETH/BTC çiftleri için margin işlemlerini piyasaya sürdü. Platform margin işlemi yaparken kullanıcı bakiyelerinin negatife düşmesini engelleyen özel bir risk önleme sistemi geliştirdi.

CEX.IO üzerinden yapılan margin işlemleri, başlangıç seviyesindeki kullanıcıların dahi aksiyon alabileceği şekilde kullanımı kolay olarak planlandı ve diğer platformlara göre geniş bir yelpazede avantajlara sahip. Örneğin kaldıraçlı işlem yaparken ekstra olarak margin hesabı açmak gerekmiyor ve ödünç alınan fonlar pozisyonun kapanışı ile beraber otomatik olarak gerçekleştiriliyor.

CEX.IO margin işlemlerin en önemli özelliği, kaldıraçtaki işlemlerin negatif bakiyeye düşmesini engelleyen özel bir risk önleme sistemi sunmasıdır. Margin işlem komisyonları ise açılan pozisyonları ve pozisyon yenilemelerini kapsıyor.

Margin işlemlerin piyasaya sürülmesi, CEX.IO’da işlem hacmine bağlı olarak hesaplanan yeni bir sistemin geliştirilmesiyle aynı zamana denk getirildi. Bu yeni ücretlendirme şemasıyla birlikte, piyasa yapıcı ücretler %0 olurken, piyasa alıcı ücretler ise yapılan işlem hacmine bağlı olarak kullanıcı açısından kayda değer bir şekilde düşürülebilir.

Şu anda CEX.IO; BTC/USD ve ETH/BTC için 1:2 ve 1:3 kaldıraçlı işlem sunuyor; fakat şirketten yapılan açıklamayla en yakında zamanda yeni çiftlerin ekleneceği belirtiliyor.


Your reaction

NICE
SAD
FUNNY
OMG
WTF
WOW

Bir Cevap Yazın

CEX.IO Risk Önleme Sistemiyle BTC ve ETH için Margin İşlemleri Başlatıyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video