x

Byteball 25 Aralık’ta Piyasaya Sürüldüğü Gün Ücretsiz Token Dağıtacak


Byteball kripto para platformu 25 Aralık günü piyasaya resmi olarak sürülüyor. Bu tarihe özel Byteball kullanıcıları ücretsiz token kazanabilecek. 25 Aralık tarihine kadar cüzdanı indirip kuran herkese belirli oranlarda Byte Token dağıtılacak.

Token’ların nasıl kazanılacağına gelmeden önce Byteball’u kısaca tanıtmakta fayda var. Byteball merkezi olmayan ve dijital varlıkların transferlerine imkan veren bir kripto para platformu. Sistem blockchain tabanlı diğer kripto paraların aksine, Directed Acyclic Graph (DAG) altyapısına dayanıyor ve blockchain’in yaşadığı ölçeklendirme sorununa çözüm getirmeyi amaçlıyor. Sistem tamamıyla Byteball geliştiricileri tarafından hazırlandı ve bir çok yenilikçi özellik taşıyor. Örneğin Byteball cüzdanı üzerinden Chatbot destekli kripto para alış satışı yapılabiliyor ve smart kontratlar sisteme entegre edilebiliyor. Ayrıca bir kripto para cüzdanı olarak da görev yapıyor. Platform şu anda testnet’te çalışması rağmen, livenet olarak da piyasaya sürülmüş durumda. Toplamda 10^15 ByteBall yaratılması planlanıyor ve bunların %98’i topluluk üyelerine dağıtılacak. ByteBall token yapısı bildiğimiz hiyerarşik byte sıralamasına göre düzenleniyor. Örneğin 100,000 Byte token, 100 Kilobyte token’a eşit. Bundan sonra da Megabyte ve Gigabyte geliyor. Yaklaşık üretilecek 10^15  Byte token ise toplamda 1 Petabyte token’a eşit olacak.

Şimdi gelelim biraz ücretsiz Byte token kazanmaya. Bunun için yapmanız gereken öncelikle bu linkten işletim sisteminize göre cüzdanı indirmek. Kurulum yaparken karşınıza bir seçenek gelecek, burada dikkat edilmesi gereken Light yerine Full cüzdanı indirmek (yani, Livenet cüzdan olması gerekiyor). Sonrasında cüzdanı açın ve yine byteball.org sayfasına gidin. Yukarıdaki görselde kırmızı kutucukta görülen “chat with the transition bot” linke tıklayın. Tıkladığınızda cüzdan açılacak ve sizden bazı adımları uygulamanızı isteyecektir.

Bu adımlar sol tarafta görülen cüzdan arayüzünden yapılabiliyor. Görüleceği üzere ilk önce Byteball adresi sonrada mevcut Bitcoin adresinizi buraya girmeniz ve adresin sizin olduğunu kanıtlamanız gerekiyor. Bunu basitçe chat bot’un size verdiği girişi imzalayarak yapabilirsiniz. Gireceğiniz Bitcoin adresinin kontrolü tamamen kendinizde olmalıdır. Başka bir ifadeyle, borsalarda veya imza işlemine izin vermeyen üçüncü parti uygulamar ile işlem yapmamalısınız. Adresin size ait olduğunu kanıtlamanın diğer bi yöntemi ise bot’un size vereceği adrese küçük bir miktar Bitcoin göndermek olacaktır. Bu yöntemi seçerseniz, bot’un yönergelerine uymanız gerekiyor.

Cüzdan içerisine Bitcoin adresi göndermenizin asıl nedeni ise, içerisinde yer alan Bitcoin oranı kadar size Byte token ödenecek olmasıdır. Yani verdiğiniz hesapta ne kadar çok Bitcoin olursa o kadar fazla ücretsiz Byteball kazanmak mümkün olacaktır.

Detaylı bilgi için ByteBall forum sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bitkapital
loading...
Coin Türk

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Yorumlar 7

Bir Cevap Yazın

Byteball 25 Aralık’ta Piyasaya Sürüldüğü Gün Ücretsiz Token Dağıtacak

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video