x

Büyük Üniversitelerin Gözü Bitcoin’de: İlk Bitcoin Ders Kitabı Hazırlandı


Bitkapital

Princeton University tarafından Bitcoin ve Blockchain hakkında kaleme alınan ilk ders kitabı taslağı, üniversite sayfasından yayınlandı. “Bitcoin and Cryptocurrency Technologies” adlı çalışma tamamen ders kitabı niteliğinde geliştirilmiş.

Bitcoin ve ardındaki teknolojiyi ele alan kitabın oldukça kapsamlı bir şekilde ve yoğun uğraşlar sonucu hazırlandığı belirtiliyor. Şu anda ücretsiz taslak olarak indirilebilen kaynak 2016 yaz aylarında resmi olarak yayınlanacak.

Kitabın yazarlarından olan ve Princeton University’de Bilgisayar Bilimleri bölümünde yardımcı doçent olarak görev yapan Arvind Narayanan kitapla ilgili şunları belirtiyor:

“Eğer gerçekten Bitcoin’in teknik düzeyde nasıl çalıştığını öğrenmek istiyorsanız, bu kitap tam da sizin için hazırlandı.”

Kitap taslağını indirmek için tıklayınız.

Üniversitelerin Bitcoin ve Blockchain teknolojilerine olan ilgisi giderek artıyor. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Stanford Üniversitesi’nde Bitcoin Mühendisliği dersi açılmıştı, ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

loading...

Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Yorumlar 1

Bir Cevap Yazın

Büyük Üniversitelerin Gözü Bitcoin’de: İlk Bitcoin Ders Kitabı Hazırlandı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video