x

BTCTurk’e phishing saldırısı


Bitkapital

BTCTurk bugün twitter hesabından yaptığı bir açıklama ile, isim benzerliğinden faydalanan bir sitenin kullanıcı hesaplarını ele geçirmek üzere faaliyette bulunduğu konusunda kullanıcılarını uyardılar.

BRCTurk.com adı altında faaliyet gösteren ve arayüzü ile gerçek BTCTurk sitesini tıpatıp andıran söz konusu site hakkında biz de okurlarımızı uyarmak istiyoruz. Gerek internet bankacılığı gerek ise Bitcoin alım satımlarınızı yaptığınız borsa vb. siteleri kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı faktörler şunlardır:

 

  • Browserinizin adres çubuğunda bağlantının güvenli bağlantı yani https:// olduğundan emin olmanız. (Özellikle bankacılık siteleri için)
  • Doğru adrese girdiğinizden emin olmanız. (Bunun için bir browser plugini olan WOT benzeri bir uygulama kullanabilirsiniz)
  • Kullandığınız websitesi eğer 2 faktörlü güvenlik vb. güvenlik uygulamalarını destekliyorsa bundan faydalanmanız.

önemlidir.

BTCTurk tarafından twitter üzerinden yapılan resmi açıklama:

Phishing nedir?

Türkçeye “oltalamak” olarak da çevirebileceğimiz ve aslında ingilizce “fishing” kelimesinden türemiş olan bu sözcük, bir kullanıcının çeşitli verilerine (ki çoğu zaman bir siteye login verileri kastedilmektedir), kullanıcıyı genellikle görsel olarak kandırıp, başka bir siteye yönlendirerek erişilmesi olarak tanımlanabilir. Genellikle bankacılık ve e-ticaret sitelerini hedef alan bu faaliyetler sonucunda tüm dünyada yıllık

 

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

BTCTurk’e phishing saldırısı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video